معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / آمریکا معافیت عراق برای واردات برق از ایران را تمدید کرد

آمریکا معافیت عراق برای واردات برق از ایران را تمدید کرد

آمریکا معافیت عراق برای واردات برق از ایران را تمدید کرد

آمریکا معافیت عراق برای ادامه واردات برق از ایران را به مدت ۳۰ روز تمدید کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آمریکا معافیت عراق برای ادامه واردات برق از ایران را دوباره تمدید کرد ولی این بار تنها برای 30 روز. یکی از مقامات وزارت امور خارجه آمریکا گفت پس از تشکیل یک دولت معتبر در عراق، واشنگتن تمدید دوباره این معافیت را بررسی خواهد کرد.

این مقام آمریکایی با اشاره به مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت وی این معافیت کوتاه‌مدت را تا زمان تشکیل یک دولت معتبر در عراق اعطا کرده است و مهلت آن در بیست و ششم ماه مه پایان می یابد.

واشنگتن بارها معافیت بغداد برای واردات انرژی از ایران را برای دوره‌های 90 تا 120 روزه تمدید کرده است.

آمریکا تاکید دارد تنها به شرطی به عراق اجازه واردات انرژی از ایران را می‌دهد که دومین تولیدکننده بزرگ اوپک به سمت خودکفایی در انرژی پیش برود.

وزیر برق عراق: برای بی نیاز شدن از گاز و برق ایران به 4 سال زمان نیاز داریمعراق از گاز طبیعی اقلیم کردستان برای تولید برق استفاده می کند

روابط بین واشنگتن و بغداد به خاطر نا امیدی آمریکا از شکست نیروهای عراق در حفاظت از نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور پیچیده شده است. نیروهای آمریکایی در عراق در سال جاری میلادی بارها مورد حمله های موشکی قرار گرفته اند. آمریکا ایران را مسئول این حمله ها می داند.

روابط بین ایران و آمریکا از زمان انقلاب اسلامی ایران تیره شده و درگیری بین این دو کشور پس از بیرون رفتن آمریکا از قرارداد اتمی برجام و وضع دوباره تحریم ها بیشتر شده است.

انتهای پیام/161

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس