معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / اجرای 2 طرح جداگانه پتانسیل یابی معدنی در استان های کمتر برخوردار توسط ایمیدرو

اجرای 2 طرح جداگانه پتانسیل یابی معدنی در استان های کمتر برخوردار توسط ایمیدرو

اجرای ۲ طرح جداگانه پتانسیل یابی معدنی در استان های کمتر برخوردار توسط ایمیدرو

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان، ۲ طرح پتانسیل یابی معدنی در استان های کمتر برخوردار را در حال اجرا دارد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور امروز در جلسه پایش طرح های پتانسیل یابی معدنی در استان های کمتر برخوردار کشور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ایمیدرو با اجرای این طرح ها، درصدد بررسی وضعیت استان های کم برخوردار اما دارای معدن است تا بتواند نسبت به توسعه آنها و در عین حال تکمیل زنجیره فلزات اقدام کند.

وی افزود: "طرح مطالعات اولیه مناطق کمتر برخوردار" توسط بخش خصوصی و "طرح انجام خدمات پتانسیل یابی معدنی" با نظارت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و توسط شرکت خصوصی اجرا می شود.

طرح اول
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به طرح مطالعات اولیه مناطق کمتر برخوردار، گفت: در این طرح، 12 استان شامل اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بلوچستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمان، هرمزگان و کردستان با جمعیت حدود 14 میلیون نفر توسط یک شرکت خصوصی مورد بررسی قرار می گیرند.
وی افزود: در طرح مذکور، مواد معدنی مختلف شامل سنگ آهن، بوکسیت، مس، طلا، نقره، سیلیس، منگنز، منیزیت، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، سنگ های تزئینی، آهک، زغال سنگ، تیتانیوم، نیکل، قلع و غیره بررسی می شوند.

طرح دوم
غریب پور با اشاره به طرح انجام خدمات پتانسیل یابی معدنی گفت: این طرح در 6 استان شامل کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان ممسنی (استان فارس) اجرا می شود که در مجموع 111 هزار کیلومتر مربع را در بر می گیرد.
وی ادامه داد: در این زمینه، فعالیت های دفتری شامل جمع آوری داده ها گزارشات قبلی، پردازش داده ها و تهیه بانک اطلاعاتی و معرفی مناطق مستعد برای هر تیپ ماده معدنی انجام شده است. با توجه به شیوع کرونا، در اجرای فعالیت ها باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود و در صورت تاخیر ناشی از این وضعیت، قراردادها تمدید شود.
ضرورت دستیابی به الگوی مناسب محرومیت زدایی
رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر ضرورت دستیابی به الگوی مناسب برای توسعه مناطق محروم، تصریح کرد: باید با استفاده از اطلاعات نهادها و سازمان های مختلف، شاخص های دقیقی از میزان محرومیت و در عین حال برخوردار از ظرفیت های معدنی برای توسعه تعریف و عملیاتی شود.
وی ادامه داد: هم زمان با این اقدام، ایمیدرو وضعیت زیرساخت های معادن استان های کمتر برخوردار را بررسی می کند تا امکانات مورد نیاز توسعه معادن را فراهم سازد.
در این جلسه، وضعیت اجرای طرح های پتانسیل یابی معدنی توسط مجریان بررسی شد.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس