اخبار صنعت و معدن

در دومین نشست مجلس با معدنی‌ها چه گذشت؟

در دومین نشست مجلس با معدنی‌ها چه گذشت؟

گروه معادن - دومین جلسه از کارگروه ویژه مجلس برای بررسی چالش های بخش معدن و الزامات توسعه آن در حالی برگزار شد که محور سومین جلسه وضعیت اکتشافات معادن و مشکلات جاری این حوزه شد.

به گزارش ماین نیوز، پیش از این عضو ناظر شورای عالی معادن در اوایل هفته جاری از تشکیل کارگروهی مخصوص برای شناسایی موانع توسعه معادن به ریاست محمدحسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داده بود که دومین جلسه این کارگروه روز گذشته برگزار شد.

براساس اظهارات داریوش اسماعیلی، رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی در مجلس قرار بر این بوده در دومین جلسه مساله حقوق دولتی معادن سنگ آهن و مشکلات فعالان این عرصه بررسی شود که بررسی ها نشان می دهد در این جلسه مسائل و مشکلات بخش معدن به اجمال مورد بحث و تبادل نظر حاضران قرار گرفته است.

در این نشست مشترک انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن، انجمن زمین شناسی ایران، شرکت چادرملو، انجمن سنگ ایران، خانه معدن و معاون معدنی و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور داشته اند و این جلسه به ریاست محمدحسن ابوترابی فرد و داریوش اسماعیلی رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی عصر سه شنبه برگزار شد.

در پایان این نشست دو ساعته که در دفتر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تشکیل شده بود، مقرر شد که سومین نشست با محوریت موضوع اکتشاف و همچنین بحث و بررسی پیرامون مسائل و مشکلات جاری بخش معدن تشکیل شود.

در این جلسه همچنین تصمیم گرفته شد که مرکز پژوهش ها به عنوان دبیر این نشست، جلسات مستمری را با حضور معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان زمین شناسی، شرکت ایمیدرو، سازمان نظام مهندسی، انجمن های تخصصی سنگ آهن و سنگ های تزئینی و استادان دانشگاه برگزار و مسائل خرد مربوط به حوزه اکتشاف در بخش معدن، به عنوان دستور جلسه این کارگروه تعیین شد.این گزارش می افزاید، سومین نشست دست اندرکاران بخش صنعت اوایل تیر ماه تشکیل خواهد شد.

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ایمیدکو  می باشد