اخبار صنعت و معدن

ترکيه خواهان سرمايه‌گذاري در معادن فروکروم ايران

پايگاه خبري معدن نيوز- يک هلدينگ ترکيه‌اي خواهان سرمايه‌گذاري و فعاليت در بخش فروکروم ايران شد.

به گزارش پايگاه خبري معدن نيوز، يوکسل يلديريم مديرعامل هلدينگ يلديريم در حاشيه اجلاس بين‌المللي معدن و صنايع معدني در نشستي با رييس هيات عامل ايميدرو گفت: خريد کارخانه يا توليدات فروکروم ايران مي‌تواند شروعي براي همکاري‌هاي دو طرف باشد.

درحال‌حاضر کارخانه فروکروم سبزوار به عنوان تنها توليدکننده اين ماده معدني، با استفاده از معادن آن منطقه مشغول به توليد است. اين کارخانه از 10 سال پيش فعاليت خود را آغاز کرده است.

وي با بيان اينکه ترکيه در صنعت فروکروم رتبه چهارم جهان است، تصريح کرد: تاکنون علاوه بر ترکيه در روسيه و قزاقستان فعاليت داشته‌ايم و اکنون برنامه ما حضور در بازار ايران است.

يلديريم با بيان اينکه آماده انعقاد قرارداد 10 ساله با ايران در اين بخش هستيم گفت: خريد محصول توليدي ايران يا خريد کارخانه و معادن مربوطه شروع خوبي براي ما خواهد بود.

وي در عين حال از علاقمندي اين شرکت براي همکاري در بخش پتاس و فسفات، کود شيميايي و ماشين آلات معدني خبر داد و اظهارکرد: درحال‌حاضر در اين بخش در بازار کشورهاي پرو، ‌مالت و پرتغال فعاليت داريم و آماده توسعه بازار خود در ايران نيز هستيم.

رييس هيات عامل ايميدرو نيز با استقبال از حضور سرمايه‌گذاران ترک در ايران گفت: آماده مذاکره براي همکاري در بخش فروکروم هستيم.

مهدي کرباسيان در عين حال با ارائه ظرفيت‌هاي معدني ايران براي توسعه به ويژه در بخش زغالسنگ گفت: با توجه به غناي ذخاير حوزه زغالي طبس مايل به همکاري با شرکت‌هاي خارجي از جمله ترکيه‌اي هستيم.

در اين نشست قرار شد اين هلدينگ علاوه بر موضوع فروکروم ديداري نيز با مدير معادن زغالسنگ طبس ايميدرو براي ارائه توانمندي‌هاي سرمايه‌گذاري اين ناحيه معدني داشته باشند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ایمیدکو  می باشد