معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ادعای راه‌آهن تکذیب شد؛ نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی سال 99 برگزار می‌شود

ادعای راه‌آهن تکذیب شد؛ نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی سال 99 برگزار می‌شود

ادعای راه‌آهن تکذیب شد؛ نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی سال ۹۹ برگزار می‌شود

در حالی راه‌آهن از عدم برگزاری نمایشگاه ریلی در سال‌جاری خبر داده بود که شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران این ادعا را رد و از برگزاری این نمایشگاه خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دیروز راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای از عدم برگزاری نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته در سال 99 خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: «با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و سلامتی روزافزون، به اطلاع می رساند با توجه به ضرورت تلاش همگانی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و لزوم پیروی از دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت هرگونه تجمع و نیز به دلیل شرایط اقتصادی شرکت های خصوصی حمل و نقل ریلی، شرکت راه آهن در سال 1399 برنامه ای برای برگزاری «نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته» در دستور کار ندارد.

لازم به ذکر است درصورت فراهم شدن زمینه مناسب برای برگزاری نمایشگاه سال آینده(1400)، اطلاع رسانی لازم متعاقبأ انجام خواهد شد.

این در حالی است که به فاصله 24 ساعت شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اعلام کرد: تصمیم گیری در حوزه برگزاری نمایشگاه ها را صرفا در حوزه اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت است و تمامی رویدادهای تقویم نمایشگاهی 99 برگزار می شود.

در بیانیه شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران آمده است: «شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران ضمن رد ادعای شرکت راه آهن مبنی بر عدم برپایی نمایشگاه حمل و نقل ریلی 99 اعلام می دارد که تصمیم گیری در خصوص برگزاری این رویداد از حوزه اختیارات راه آهن خارج است و اظهارنظر این شرکت در این‌باره وجاهت قانونی ندارد.

صلاحیت تصمیم گیری در خصوص برگزاری نمایشگاه های کشور بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و صدور مجوز در این‌باره صرفا از سوی سازمان توسعه تجارت صورت می گیرد. همچنین شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران نیز وظیفه ایجاد زمینه برای برگزار کنندگان را بر عهده دارد.

سیاست اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور رئیس جمهوری رفع موانع بر سر راه تولید است تا جهش تولید در سال جاری علیرغم وجود بحران کرونا امکان پذیر باشد. در همین راستا نیز برگزاری نمایشگاه ها می تواند فرصت مناسبی برای افزایش رونق در بازار تولیدکنندگان فراهم کند.

در پایان یادآور می شود؛ براساس موارد یاد شده این شرکت بنا دارد تمامی رویدادهای تعیین شده در تقویم نمایشگاهی 99 را با رعایت پروتکل بهداشتی مورد تائید ستاد ملی کرونا برگزار کند و نمایشگاه حمل و نقل ریلی نیز از این قاعده مستثنی نیست.»

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس