معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / اشتغال در واحدهای تولیدی نساجی و پوشاک و کیف و کفش 9 درصد کاهش یافت

اشتغال در واحدهای تولیدی نساجی و پوشاک و کیف و کفش 9 درصد کاهش یافت

اشتغال در واحدهای تولیدی نساجی و پوشاک و کیف و کفش ۹ درصد کاهش یافت

مطابق اعلام گزارش مرکز پژوهش های مجلس در سال ۹۸بیشترین کاهش اشتغال در جامعه مربوط به تولیدی های نساجی و پوشاک و کیف و کفش با منفی ۹ درصد بوده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جدیدترین گزارش مرکز پژوهش های مجلس به موضوع مقابله با شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن بر عملکرد واحدهای صنفی تولید- خدماتی پرداخته است.

براساس این گزارش میزان تولید در واحدهای صنفی تولیدی خدماتی نسبت به فصل گذشته (آخر پاییز 1398) به طور متوسط 13.4 درصد نسبت به پایان سال 97 کاهش داشته است.

بیشترین کاهش تولید مربوط به تولیدی تحریر و چاپ بوده است. کاهش میزان تولید در فصل زمستان نسبت به پایان فصل 1398، در 8 رسته صنفی حاضر در این مطالعه بین 1 تا 24 درصد بوده است.

میزان اشتغال در واحدهای صنفی تولیدی خدماتی نسبت به فصل گذشته (آخر پاییز 1398) به طور متوسط 3.7 درصد و نسبت به پایان سال 1397، 5.2 درصد کاهش داشته است. در پایان سال 1398، کاهش اشتغال هم نسبت به پایان فصل گذشته (پاییز 1398) و هم نسبت به پایان سال گذشته 1397 محدود بوده و هیچ حوزه کاری بیشتر از 9 درصد کاهش اشتغال نداشته است. بیشترین کاهش اشتغال در جامعه مورد مطالعه در پایان سال 1398 مربوط به تولیدی های نساجی و پوشاک و کیف و کفش با منفی 9 درصد بوده است و جالب آنکه میزان رشد اشتغال در صنایع دستی و فرش مجموعاً مثبت بوده است(5 درصد در طول فصل زمستان و 2 درصد در طول سال ).

از نظر میزان فروش، در پایان سال 1398 نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش فروش در همه حوزه های کاری،شدید و بین 67تا 98 درصد بوده است. تولیدکنندگان صنفی کیفت و کفش با منفی 98 درصد و تولیدکنندگان نساجی و پوشاک با منفی 92 درصد بیشتر از بقیه صموف تولیدی دچار کاهش فروش بوده اند.

جزئیات بیشتر این گزارش را در اینلینک بخوانید.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس