معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / اطمینان مصرف‌کننده در آمریکا کاهش یافت

اطمینان مصرف‌کننده در آمریکا کاهش یافت

اطمینان مصرف‌کننده در آمریکا کاهش یافت

اطمینان مصرف کننده در آمریکا در ماه آوریل به پایین ترین حد طی شش ماه گذشته رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اطمینان مصرف کننده در آمریکا در ماه آوریل به پایین ترین حد طی شش ماه گذشته رسیده است چون اقدامات اتخاذ شده برای مهار گسترش ویروس کرونا به شدت فعالیت های اقتصادی را مختل و میلیون‌ها آمریکایی را بیکار کرده است.

اطلاعات اقتصادی از سراسر جهان نشان می دهد همه گیری ویروس کرونا به شدت جریان انتقال کالا بین کشورها را محدود کرده است. صادرات آمریکا کاهش یافته و واردات از سایر کشورها روند نزولی دارد. این گزارش ها نظر اقتصاددان ها را مبنی بر وارد شدن اقتصاد در یک رکود عمیق ثابت می کند.

دولت آمریکا قرار است در روز چهارشنبه یک تصویر کلی از تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول سال جاری میلادی نشان دهد. به گفته اقتصاددان ها، تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه اول امسال 4 درصد کاهش یافته است که سریعترین سرعت کاهش از زمان رکود بزرگ اقتصادی است و به رکورد 11 سال پیاپی رشد اقتصادی در آمریکا پایان می دهد. اقتصاد آمریکا در سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی 2.1 درصد رشد کرده بود.

کریس راپکی، اقتصاددان ارشد بانک میتسوبیشی می‌گوید:« هرچقدر گودال اقتصادی عمیق تر باشد، مصرف کنندگان و کسب و کار ها سخت می‌توانند از آن بیرون بیایند. میزان تجارت جهانی در سال جاری میلادی کاهش یافته است که رکود بزرگ اقتصادی را به یاد می آورد».

شاخص اطمینان مصرف کننده در این ماه به 86.9 رسیده است که پایین ترین حد از ژوئن 2014 است. این شاخص در ماه مارس 118.8 بود. اقتصاددان ها پیش بینی می کنند شاخص اطمینان مصرف کننده در آمریکا در ماه آوریل تا 87.9 کاهش یابد.

افت 6.7 درصدی صادرات آمریکا در پی شیوع کرونارقم واقعی بیکارشدگان آمریکا در پی شیوع کرونا 40 میلیون نفر است

ایالت ها و دولت های محلی در آمریکا به 90 درصد شهروندان آمریکایی دستور ماندن در خانه را داده‌اند تا جلوی گسترش ویروس کرونا گرفته شود. برخی ایالت ها کم‌کم اقتصاد خود را بازگشایی می‌کنند و برخی دیگر محدودیت حمل و نقل را برداشته اند.

علیرغم بازگشایی تدریجی اقتصاد و بهبود انتظار مردم از شرایط اقتصادی، خانواده ها همچنان نگران شرایط مالی خود هستند. این نگرانی جلوی هزینه مشتریان را گرفته است. حدود 26.5 میلیون نفر در آمریکا از بیست و یکم مارس تقاضای مزایای بیکاری داده اند.

اقتصاددان ها عقیده دارند اقتصاد آمریکا در ماه مارس وارد رکود شده است. تعریف دفتر ملی تحقیقات اقتصادی آمریکا از رکود با سایر کشورها متفاوت است. این نهاد خصوصی رکود را کاهش فعالیت های اقتصادی به مدت بیش از چند ماه می داند.

واردات کالا در ماه مارس 2.4 درصد کاهش یافته و به 191.9 میلیارد دلار رسیده است. صادرات هم با کاهش 6.7 درصدی در ماه مارس 127.6 میلیارد دلار ثبت شده است.

انتهای پیام/183

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس