معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / افتتاح نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای کرونا با حضور 150 شرکت

افتتاح نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای کرونا با حضور 150 شرکت

افتتاح نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای کرونا با حضور ۱۵۰ شرکت

نمایشگاه جهش تولید و دستاوردهای کرونا با حضور ۱۵۰ شرکت امروز افتتاح شد و مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی از برپایی نمایشگاه ساخت داخل به دستور وزیر صنعت در نیمه نخست تیر ماه خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نخستین نمایشگاه سال ٩٩ با عنوان " جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا" امروز با حضور بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی افتتاح شد. این نخستین نمایشگاه پس از ٤ ماه تعطیلی است.

این نمایشگاه با مجوز ستاد ملی کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. البته قرار بود سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز در این افتتاح حضور داشته باشند که این امر محقق نشد.

بهمن حسین زاده در مراسم افتتاح این نمایشگاه با اشاره به تعطیلی ٤ماهه نمایشگاه بین المللی، اظهار داشت: این نمایشگاه با مجوز ستاد ملی کرونا و با رعایت ٤ پروتکل بهداشتی، برگزار شد که 150 شرکت امروز به مدت چهار روز افتتاح و تا 27 خرداد ماه ادامه دارد.

وی با تأکید بر اینکه بازدید عموم مردم از این نمایشگاه ممکن نبوده و تنها برای بازدید کنندگان تخصصی امکام آن فراهم است، خاطر نشان کرد: علاوه بر بازدید کنندگان تخصصی، از رایزنان بازرگانی و سفرای کشورهایی که در ایران حضور دارند نیز دعوت شده تا از دستاوردهای ایران در این زمینه مشاهده کنند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی با بیان اینکه این نمایشگاه به صورت مجازی نیز پخش می شود، افزود: این نمایشگاه می تواند نقش تأثیر گذاری در توسعه صادرات و بازارهای داخلی داشته باشد.بنابراین سعی شده با برگزاری این نمایشگاه دستاوردهای همه شرکت‌ها و سپاه و ارتش به نمایش گذاشته شود.

حسین زاده با بیان اینکه ارتش یک سالن جداگانه برای ارائه دستاوردهای خود در این نمایشگاه دارد،گفت:‌ برای شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه تخفیف 50 درصدی در نظر گرفته شده تا بتوانند با کمترین هزینه دستاوردهای خود را در سال جهش تولید، در معرض نمایش قرار دهند.

وی در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص تداوم برگزاری نمایشگاهها در کشور تصریح کرد: بر اساس جلسه ای که هفته گذشته (20 خرداد ماه) با حضور کمیته امنیتی، اجتماعی ستاد کرونا،‌ حریرچی معاون وزیر بهداشت و .. برگزار شد، قرار است نمایشگاه ها بدون حضور مردم طبق تقویم نمایشگاهی برگزار شود. بر همین اساس نمایشگاه بعدی با عنوان "نمایشگاه درب و پنچره" در 12 تیر ماه برگزار می شود.

به گفته این مقام مسئول، صنعت نمایشگاهی دارای 33 هزار نفر شاغل است که نمی توان آن را تعطیل کرد، بنابراین با رعایت این پروتکل‌ها قرار است باز و فعالیت خود را شروع کند.

وی در پایان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به حمایت از تولید داخل و نامگذاری سال جهش تولید، اظهار داشت:‌ با دستور سرپرست وزارت صنعت قرار است نمایشگاه "ساخت داخل" در نیمه نخست تیرماه سال جاری به منظور حمایت از کالاهای داخلی که پیش از این به صورت وارداتی وارد بازار می‌شد،‌برگزار شود. همچنین نمایشگاه بین المللی آمادگی کامل را برای برگزاری این نمایشگاه داشته و حتی قرار است غرفه‌هایی که برای نمایشگاه "جهش تولید و دستاوردهای مقابله با کرونا" برپا شده نیز جمع آوری نشده و از همین غرفه‌ها و فضای ایجاد شده استفاده شود.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس