معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / افتتاح پنجره واحد، بزرگترین اقدام در راستای قانون بهبود کسب و کار است

افتتاح پنجره واحد، بزرگترین اقدام در راستای قانون بهبود کسب و کار است

افتتاح پنجره واحد، بزرگترین اقدام در راستای قانون بهبود کسب و کار است

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان این که از سال ٩١ و تصویب قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار، افتتاح پنجره واحد کسب و کار بزرگترین اقدام بوده است، گفت: بهترین کمک به بخش خصوصی باز کردن مسیر فعالیت است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین شافعی در مراسم افتتاح پنجره واحد فیزیکی کسب و کار در اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: از زمان تصویب قانون بهبود فضای کسب وکار از سال ٩١ تاکنون سراغ نداریم اقدامی عملی بزرگتر از اتفاق امروز یعنی افتتاح این پنجره واحد در مسیر تحقق این قانون برداشته شده باشد.

وی با تشکر از وزیر اقتصاد و اقداماتی که در این خصوص و شورای رقابت انجام می دهند، گفت: سه الی چهار ماه است که وزیر اقتصاد برای تحقق و افتتاح این پنجره واحد کار خود را شروع کرده اند. در مرحله اول در 5 استان بزرگ این پنجره راه اندازی می شود که آقای خوانساری در اتاق تهران این اقدام را شروع کرد و در 4 استان دیگر نیز به زودی فعالیت این پنجره شروع می شود. البته ٥ استان دیگر نیز آمادگی خود را برای این کار اعلام کرده اند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه گفته شد برای شروع یک کسب و کار تا 70 روز زمان می برد ولی باید بگویم اگر این بود، خیلی خوب بود ولی متاسفانه در برخی موارد حتی نزدیک یک سال، فعال اقتصادی باید زمان صرف کند که اصلا خوب نیست. با راه اندازی این پنجره واحد و کوتاه شدن زمان به سه روز، علاوه بر سرعت عمل و تغییر هزینه ها ، سلامت محیط کسب و کار نیز رخ می دهد.

شافعی خاطر نشان کرد: بزرگترین حمایت برای بخش خصوصی باز کردن مسیر فعالیت است و اگر این رخ دهد، خودشان مسیرشان را پیدا می کنند.البته امیدوارم پاسخ مناسبی را به وزیر اقتصاد و این اقدام و همراهی شما در این مسیر بدهیم.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس