معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / افزایش 56 درصدی صادرات از گمرک هرمزگان با وجود کرونا

افزایش 56 درصدی صادرات از گمرک هرمزگان با وجود کرونا

افزایش ۵۶ درصدی صادرات از گمرک هرمزگان با وجود کرونا

ناظر گمرکات استان هرمزگان با اشاره به واردات ۸۰ درصدی کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای در سال ۹۸، از افزایش ۵۶ درصدی صادرات غیر نفتی در فروردین ماه امسال با وجود کرونا از گمرکات استان هرمزگان خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

ابوالفضل اکبرپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه در سال 98 بیش از 16 میلیارد دلار کالا به وزن 8 میلیون تن از طریق گمرکات استان هرمزگان ترخیص شده است، گفت: بیش از 14 میلیارد دلار از این کالاها واسطه‌ای و سرمایه‌ای بوده که وزن این اقلام نزدیک به 6‌.5 میلیون تن بوده است.
به گفته مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس، در سال گذشته 10.5 میلیارد دلار انواع کالاهای واسطه‌ای به وزن بیش از 6 میلیون تن از گمرکات استان ترخیص شده است که این اقلام سهم 65 درصدی از کل واردات یک ساله را از آن خود کرده‌اند.
وی افزود، همچنین در سال گذشته 2.4 میلیارد دلار کالای سرمایه‌ای از گمرکات استان هرمزگان ترخیص شده است که این اقلام نیز سهم 15 درصدی از کل واردات را به خود اختصاص دادند.
اکبرپور ادامه داد، بر اساس آمارهای عملکرد گمرکات استان هرمزگان تنها یک میلیارد دلار کالاهای مصرفی از گمرکات استان ترخیص شده است که سهم این اقلام از واردات یک ساله تنها 6 درصد می باشد. به این ترتیب 80 درصد از واردات سال قبل واسطه‌ای و سرمایه‌ای بوده است.

ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت: در فروردین سال جاری نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان به وزن 2 میلیون تن کالا از گمرکات استان صادر شده است. همچنین ارزش صادرات غیر نفتی طی فروردین سال جاری 1.7 میلیارد دلار و معادل 1.5 میلیون تن بوده است.
وی افزود، در این مدت بیش از 500 هزار تن انواع کالا از گمرکات استان وارد شده که معادل ارزی ان حدود 600 هزار دلار میباشد.
اکبر پور ادامه داد، واردات کالا طی این مدت به لحاظ وزنی 21 درصد رشد کرده است.

این ‌مقام مسئول تاکید کرد، با وجود شیوع بیماری کرونا صادرات غیر نفتی از 1.1 میلیارد دلار در فروردین سال 98 به 1.7 میلیارد دلار در فروردین امسال رشد کرده است که این تغییر معادل 56 درصد افزایش می‌باشد.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس