معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / اقتصادهای پیشرفته و در حال توسعه با هم وارد رکود می‌شوند

اقتصادهای پیشرفته و در حال توسعه با هم وارد رکود می‌شوند

اقتصادهای پیشرفته و در حال توسعه با هم وارد رکود می‌شوند

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد برای اولین بار از زمان رکود بزرگ، هم اقتصادهای پیشرفته و هم اقتصادهای در حال توسعه در ۲۰۲۰ وارد رکود می شوند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان بی سی، رییس صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد اقتصاد جهان رکود شدیدتری را نسبت به آنچه در ماه آوریل پیش بینی کرده بود، در پیش دارد.

صندوق بین المللی پول در هفته‌های اول تعطیلی اقتصاد کشورهای اروپایی به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا اعلام کرد اقتصاد جهان بدترین بحران مالی را از زمان رکود بزرگ دهه 1930 تجربه خواهد کرد. این صندوق در آن زمان 3 درصد رکود اقتصادی را برای 2020 پیش بینی کرد.

حالا علی رغم بازگشایی برخی از اقتصادها، صندوق بین المللی پول هشدار داده رکود اقتصادی بدتر از پیش‌بینی‌های قبلی خواهد بود.

گیتا گوپینات، اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول گفت:« برای اولین بار از زمان رکود بزرگ، هم اقتصادهای پیشرفته و هم اقتصادهای در حال توسعه در 2020 وارد رکود می شوند. گزارش دورنمای اقتصاد جهان در ماه ژوئن احتمالاً نرخ منفی رشد را نشان خواهد داد که بدتر از پیش‌بینی‌های قبلی خواهد بود».

بحران اقتصادی فعلی که از آن با عنوان «تعطیلی بزرگ» نام می برند، در تاریخ جهان بی سابقه است.

همه گیری ویروس کرونا ابتدا تنها یک مسئله بهداشتی بود ولی بعد به خاطر اعمال فاصله گذاری های اجتماعی و محدود کردن سفر ها، به یک بحران اقتصادی تبدیل شد.

صندوق بین‌المللی پول دورنمای رشد اقتصاد جهان برای 2020 را باز هم پایین آوردراه سخت پیش روی اقتصاد جهان برای بازگشت به رونق

بسیاری از کشورها تعطیلیهای خود را برداشته اند ولی این کار بسیار چالش برانگیز است و در برخی موارد بسیار آهسته انجام می شود. برخی کشورها همچنان با افزایش موارد ابتلا به کرونا مواجه هستند.

بیش از هشت میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان شناسایی شده است. طبق اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا برزیل، روسیه، هند و انگلیس در حال حاضر پنج کشور اول از نظر تعداد مبتلایان به این ویروس هستند.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد بخش خدمات بیشتر از بخش تولید آسیب‌دیده است. در حالی که در بحران های قبلی، کمبود سرمایه گذاری بیشتر به فعالیت های تولیدی آسیب می‌زد.

انتهای پیام/88

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس