معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / اقتصاد جهان به رونق بازمی‌گردد

اقتصاد جهان به رونق بازمی‌گردد

اقتصاد جهان به رونق بازمی‌گردد

اقتصاددان های بانک سرمایه‌گذاری مورگان استنلی اطمینان دادند با توجه به اطلاعات شگفت انگیز رشد اقتصادی و سیاست های اتخاذ شده، اقتصاد جهان به رونق بازمی گردد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، اقتصاددان های بانک آمریکایی مورگان استنلی عقیده دارند اقتصاد جهان در یک دور جدید توسعه قرار گرفته و تولید تا سه ماهه چهارم سال جاری میلادی به سطح قبل از بحران کرونا باز میگردد.

اقتصاددان های این بانک سرمایه‌گذاری در یادداشت تحقیقاتی دورنمای شش ماهه اقتصاد جهان در چهاردهم ژوئن نوشتند:« ما مطمئنیم با توجه به اطلاعات شگفت انگیز رشد اقتصادی و سیاست های اتخاذ شده، اقتصاد جهان یک رونق V شکل خواهد داشت».

این اقتصاددان ها با پیش بینی یک رکود سریع و کوتاه مدت انتظار دارند رشد تولید ناخالص داخلی جهان در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در پایین ترین حد و برابر با منفی 8.6 درصد باشد ولی در سه ماهه اول 2021 سه درصد رشد کند.

مورگان استنلی سه دلیل را برای کوتاه بودن این رکود ذکر کرد:

  • این یک شوک درونی نیست که به خاطر بی ثباتی های بزرگ به وجود آمده باشد.
  • فشارهای ناشی از رکود ملایم تر هستند.
  • سیاستهای حمایتی نقشی تعیین کننده و موثر در رونق اقتصادی داشته اند.

در این یادداشت آمده است حمایت های رسمی احتمالاً به این زودی ها متوقف نمی شوند. بانک های مرکزی و وزارت دارایی در اکثر کشورها به اقتصاد هایشان پول تزریق کردهاند.

این اقتصاددان ها با اشاره به این سناریو که واکسن کرونا تا تابستان 2021 در دسترس همه قرار خواهد گرفت نوشتند:« ما تصور میکنیم موج دوم ابتلا به ویروس کرونا در پاییز باشد ولی این بار، این موج قابل مدیریت خواهد بود و تعطیلی های اعمال شده گزینشی هستند».

« در بدترین حالت در نظر گرفتهایم دوباره قرنطینه های شدیدی مانند اوایل سال جاری داشته باشیم».

اردوغان: اقتصاد اسلامی کلید بیرون آمدن اقتصاد جهان از بحران استصندوق بین‌المللی پول دورنمای رشد اقتصاد جهان برای 2020 را باز هم پایین آورد

این اظهار نظر های مورگان استنلی در تضاد با دورنمای محتاطانه تری است که برخی نهادهای دیگر مثل صندوق بین‌المللی پول در نظر گرفته اند. این صندوق هفته گذشته هشدار داد روند بهبود اقتصاد جهان آهسته تر از حد انتظار است و بی ثباتی های عمیقی در مورد دورنمای آن وجود دارد.

افزایش اخیر موارد ابتلا به کرونا در پکن ترس از اوج دوباره همه گیری در چین را افزایش داده است که احتمالاً روند بهبود دومین اقتصاد بزرگ جهان را کند میکند.

اقتصاددان ها بر خطر افزایش بدهی و کسری بودجه تأکید کرده‌اند که باعث می‌شود دولتها محرک های مالی خود را کاهش دهند.

انتهای پیام/70

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس