معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / انتشار گزارشات تجاری کرونا و پسا کرونا از سوی سازمان توسعه تجارت

انتشار گزارشات تجاری کرونا و پسا کرونا از سوی سازمان توسعه تجارت

انتشار گزارشات تجاری کرونا و پسا کرونا از سوی سازمان توسعه تجارت

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ترجمه و انتشار سلسله" گزارشات تجاری کرونا و پسا کرونا" از سوی سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد و گفت: این گزارشات به طور مرتب در سایت سازمان در دسترس تصمیم‌گیران و فعالان اقتصادی قرار می‌گیرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با اشاره به اهمیت این گزارشات گفت: با شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان و با توجه به تحولات اقتصاد و تجارت بین‌الملل، سازمان توسعه تجارت ایران براساس وظایف خود گزارشات و اطلاعاتی را از منابع بین‌المللی و جهانی به صورت روزانه اخذ و ترجمه می‌کند تا جوابگوی نیاز تجار و فعالان اقتصادی در این زمینه باشد.

زادبوم با بیان اینکه طی یک ماه گذشته نزدیک به شش شماره از گزارشات" شیوع ویروس کرونا در آیینه اقتصاد و تجارت جهانی" ترجمه و در وب سایت سازمان توسعه تجارت ایران بارگذاری شده است، افزود: این گزارشات مطمئنا برای فعالان اقتصادی مفید است و توصیه می‌کنم هم تصمیم‌گیران در حوزه اقتصاد و تجارت و هم فعالان اقتصادی و تجاری این گزارشات را مطالعه کنند و با آخرین تحولات اقتصاد و تجارت بین‌الملل در سطح جهان آشنا شوند.

معاون وزیر صمت با تاکید بر اهمیت این گزارشات بین‌المللی افزود: مدل‌های اقتصاد و تجارت بین‌الملل در دنیا در حال تغییر است. در حال حاضر بیش از 88 کشور عضو سازمان تجارت جهانی، ممنوعیت‌های صادراتی اعمال کرده‌اند که حاکی از تغییر الگوهای تجارت بین‌الملل است. به همین دلیل معتقدم آخرین گزارشات و اطلاعات از وضعیت تجارت جهانی را که همکاران ما در سازمان توسعه تجارت ایران به صورت روزانه از منابع بین‌المللی اخذ و ترجمه می‌کنند، باید ارج نهیم و در اختیار عموم فعالان اقتصادی و تجاری قرار دهیم.

زادبوم ادامه داد: این اطلاعات در منابع بین‌المللی موجود است اما از آنجایی که خیلی از فعالان اقتصادی امکان استفاده ندارند، این‌ گزارشات به زبان فارسی ترجمه و براساس اطلاعات کاربردی مورد نیاز خلاصه شده و در مواردی همراه با تحلیل و پژوهش جانبی به صورت مرتب در وب سایت سازمان و اپلیکیشن "راهنمای تجارت" بارگذاری می‌شود.

وی افزود: به عنوان نمونه در حوزه صادرات و واردات اقلام پزشکی و دارویی کار تحلیلی و تحقیقی ارزشمندی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران صورت گرفته است و در سایت سازمان قابل دسترس است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان با بیان اینکه امیدواریم گزارشات منتشر شده، برای تصمیم‌گیران و فعالان اقتصادی و تجاری مفید باشد، ادامه داد: انتظار داریم در این زمینه از نقد و نظرات رسانه‌ها و پژوهشگران با اطلاع شویم تا بتوانیم اشکالات را برطرف کنیم و کیفیت کار را افزایش دهیم.

گفتنی است، سلسله "گزارشات تجاری کرونا و پساکرونا"در سایت سازمان توسعه تجارت ایران به آدرسwww.tpo.ir و همچنین از طریق لینک https://b2n.ir/900617 در دسترس است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس