معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / بازگشایی تالارها در مناطق سفید به زودی/عرضه کالای همه اصناف در فضای مجازی از هفته آینده

بازگشایی تالارها در مناطق سفید به زودی/عرضه کالای همه اصناف در فضای مجازی از هفته آینده

بازگشایی تالارها در مناطق سفید به زودی/عرضه کالای همه اصناف در فضای مجازی از هفته آینده

سرپرست امور اصناف و بازرگانان از بازگشایی تالارهای پذیرایی مناطق سفید و موافقت اولیه ستاد کرونا با این مساله خبر داد و گفت: از هفته آینده همه اصناف می توانند اقدام به عرضه کالا در فضای مجازی کنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جمشید گلپور در نشست خبری امروز در خصوص بررسی وضعیت اصناف اظهار داشت: اصناف کشور در دو اتفاق افرایش قیمت سوخت و عدم افزایش قیمت ها و مهمترین بخش نیز مشارکت در مقابله با ویروس کرونا، همراه همیشگی دولت بودند و اگر اصناف نبودند با مشکل روبه رو می شدیم.

وی با بیام اینکه 400 اتاق اصناف داریم که 7هزار اتحادیه صنفی زیر مجموعه دارد، گفت: 3 میلیون واحد صنفی با پروانه کسب در حال فعالیت هستند، که مستقیم 8 میلیون اشتغال و 25 میلیون اشتغال به صورت غیر مستقیم ایجاد شده است.

سرپرست مرکز امور اصناف و بازرگانان ادامه داد: 5 انحادیه کشوری وجود دارد که بزرگترین اتحادیه فروشگاه های زنجیره است. همحنین سهم اصناف از تولید ناخالص داخلی 25درصد است که از این رقم سهم بنگاه های کوچک 85 درصد است.

گلپور در خصوص راهبردهای در دستور کار اصناف برای سال جاری، گفت: حمایت از واحدهای تولید در سال جدید با توجه به جهش تولید و تأکید مقام معظم رهبری در دستور کار بوده که در این بخش نیز به توسعه صادرات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گفته وی، قرار است تشکل های صنفی صادراتی فعال شود تا زمینه صادرات برخی کالا ها از جمله مبلمان، فرش، کیف و کفش و سایر کالاهایی که جایگاه خوبی در کشور دارد فراهم شود، همچنین تحریک تقاضا و بازار خرید از اقداماتی است که در برنامه دولت و اصناف قرار داشته و بسته های حمایتی دولت که تاکنون اعلام شده یکی از اقدامات افزایش تقاضا است.

سربرست امور اصناف و بازرگانان خاطر نشان کرد: در شرایط کرونا واحدهای صنفی به اجبار تعطیل شد و در نظر داریم از هفته آینده همه واحدهای صنفی بتوانند به صورت مجازی با کمترین هزینه و یا رایگان کالاهای خود را عرضه کنند.در این راستا از فضای اینترنتی فروشگاههای بزرگ استفاده می شود تا بتوان از تجربه آنها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه شفافیت در امور اصناف به عنوان یکی از اقداماتی است که پیگیری می شود، گفت: انتخابات الکترونیکی نیز یکی از اقدامات مهم است که در شرایط کرونا به آن توجه شده و انشالله در یکی از جلسات آن را مطرح و پیگیری می کنیم.

گلپور با بیان اینکه سامانه بازرسی و تشکیل پرونده های الکترونیکی شکایت نیز در دستور کار مرکز اصناف است، اظهار داشت: نظارت بر افزایش قیمت ها بر عهده سازمان حمایت بوده و بازرسان اصناف نیز بر روند قیمتهای صنوف نیز نظارت داشته و در صورت تخلف به سازمان حمایت ارسال می شود. شرایط کشور و تورم به نحوی است که افرایش معقول در قیمت برخی کالاها وجود دارد ولی افزایش غیر منطقی مورد تأیید نبوده و برخورد خواهد شد.

وی در خصوص بازگشایی تالارها نیز گفت: موافقا اولیه آن در ستاد ملی کرونا دریافت شده و انشالله در هفته آینده تأیید رسمی آن را دریافت و بر اساس آن مناطق سفید می توانند نسبت به بازگشایی تالارها اقدام کنند و پس از آن سایر مناطق را نیز پیگیری می کنیم تا فعالیتشان را با رعایت بهداشت و تصویب ستاد ملی کرونا شروع کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس