معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / برداشتن قوانین دست و پا گیر صادرات به شرط بازگردادن ارز صادراتی

برداشتن قوانین دست و پا گیر صادرات به شرط بازگردادن ارز صادراتی

برداشتن قوانین دست و پا گیر صادرات به شرط بازگردادن ارز صادراتی

معاون وزیر صمت از تشکیل نخستین جلسه کمیته اقدام صادراتی در دوشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: برای توسعه صادرات باید قوانین دست و پاگیر برداشته شود ولی به شرطی که صادرکنندگان نیز ارز صادراتی را بازگردانند.

– اخبار اقتصادی –

حمید زادبوم در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص اهمیتی که وزارت صنعت به صادرات به خصوص صادرات غیر نفتی و توسعه این بخش می دهد اظهار داشت: تشکیل کمیته اقدام صادراتی و کارگروه توسعه صادرات و همچنین شورای تجارت خارجی، همه این اقدامات نشان دهنده اهمیت این بخش و توجهی است که وزارت صنعت به این موضوع دارد. شورای تجارت خارجی نیز برای تمرکز مسائل تجارت خارجی و دستگاه های درگیر با این موضوع در وزارت صمت تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه پیش از این تجارت داخلی و خارجی در قالب شورای بازرگانی پیگیری می شد، که با تشکیل شورای تجارت خارجی این دو موضوع تفکیک شد، گفت: برای توسعه صادرات و اهمیتی که این موضوع دارد باید تلاش کنیم مقررات دست و پاگیر را برداریم اما این کار منوط به این است که صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات خود را برگردانند.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه برای واردات و تأمین مواد اولیه، ماشین آلات و کالاهای اساسی کشور به ارز صادراتی نیاز داریم، خاطر نشان کرد: بر همین اساس قوانین و مقررات مزاحم را بر می داریم به شرط اینکه صادرکنندگان نیز ارز خود را به کشور بازگردانند.

زادبوم در خصوص این قوانین دست وپا گیر خاطر نشان کرد: برخی از قوانین در اجرا مشکلاتی را برای صادرکننده ایجاد می کند یا نحوه اجرای آن دست و پا گیر است، بنابراین با اعلام این مشکلات از سوی صادرکنندگان سعی می کنیم موانع را برداریم.

وی در خصوص تشکیل جلسات کمیته اقدام نیز گفت: دوشنبه هفته جاری نخستین جلسه این کمیته با حضور نمایندگان اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون تشکیل می شود. بنابراین این کمیته برای بررسی امور بنگاه های اقتصادی از این هفته کار خود را شروع می کند. اگر موضوع مطرح شده از یک بنگاه فقط همان بنگاه مربوط بود ، در کمیته حل خواهد شد ولی اگر مشکل و مسئله مطرح شده فراگیر و به صنف آنها مربوط می شد در کارگروه توسعه صادرات، مطرح و بررسی می شود.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس