معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / برنامه‌های جهش تولید در صنعت مس مورد بررسی قرار گرفت

برنامه‌های جهش تولید در صنعت مس مورد بررسی قرار گرفت

برنامه‌های جهش تولید در صنعت مس مورد بررسی قرار گرفت

با حضور اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و محمدرضا بهرامن رییس خانه معدن ایران و پیمانکاران بخش صنعت و معدن برنامه‌های جهش تولید در شرکت مس مورد بررسی قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مس پرس، شرکت ملی مس بر پایه نتایج جدید اکتشافی که منجر به خبرهای خوب در خصوص افزایش ذخیره معدنی مس شده است و از سوی دیگر تهیه برنامه افزایش تولید مس به 550 هزار تن در آینده نزدیک نیازمند برنامه‌ریزی و استفاده از پیمانکاران قوی و با تجهیزات پیشرفته است.

بر این اساس، تحقق این برنامه نیازمند دو برابر شدن ظرفیت استخراج است. شرکت ملی مس با درک این موضوع که هر گونه برنامه جهش تولید نیازمند تعامل و همراهی و تلاش مضاف پیمانکاران دارد نشستی با حضور پیمانکاران بخش خصوصی صنعت مس برگزار کرد تا موضوعاتی همچون تامین تجهیزات حفاری، و انفجار، ماشین‌‌آلات بارگیری و حمل و نوسازی ناوگان حمل و نقل معدنی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

سعدمحمدی در این نشست خطاب به پیمانکاران گفت: جهش تولید از مسیر تعامل قوی و موثر بین شرکت ملی مس و پیمانکاران محقق می‌شود.

وی افزود: در شرایطی هستیم که شرکت مس نقش ملی در اقتصاد کشور بازی می‌کند؛ بنابراین توسعه در صنعت مس یک ضرورت است.

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به برنامه تولید 550 هزار تن مس در افق 1403 نزدیک تصریح کرد: برای توسعه و افزایش تولید نیازمند نوسازی ناوگان و حمل و نقل معدنی و افزایش ظرفیت حفاری و برداشت ماده معدنی از 192 میلیون تن به بیش از350 میلیون تن هستیم و این مهم در صورتی محقق می‌شود که از الان برای آینده ناوگان معدنی خود برنامه ریزی داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس