معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / برنامه راه اندازی 1500 واحد صنعتی راکد در سال 99

برنامه راه اندازی 1500 واحد صنعتی راکد در سال 99

برنامه راه اندازی ۱۵۰۰ واحد صنعتی راکد در سال ۹۹

مدیر تامین مالی و سرمایه گذاری سازمان صنایع کوچک و شهرک ‌های صنعتی ایران از تلاش ها برای راه اندازی دوباره یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد طی سال جاری در کشور خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرشاد کهیاری افزود: سرمایه گذاری های زیادی در حوزه های تولیدی و صنعتی کشور انجام شده و این سرمایه گذاری ها به دلائل مختلف منجمله نبود بازار، اختلاف شرکا، عدم مطالعه و نیاز سنجی دقیق و غیره راکد و بدون استفاده باقی مانده است.

وی همچنین اظهارداشت: تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اینکه از این سرمایه گذاری ها به درستی استفاده شود.

مدیر تامین مالی و سرمایه گذاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: خصوصیت این جهت گیر‌ی اینکه واحدها خیلی سریع‌تر به بهره برداری می رسند، اشتغال سریع‌تر به کار گرفته می‌ شود و هزینه سرمایه گذاری هم کاهش پیدا می کند.

وی افزود: در سنوات گذشته از تمامی ظرفیت ها در این زمینه استفاده شده به نحوی که تاکنون هشت هزار و 636 واحد به چرخه تولید بازگشته است.

کهیاری تصریح کرد: سال گذشته یک هزار و 444 واحد صنعتی کوچک و متوسط در سطح کشور به چرخه تولید بازگشته و امسال هم یک هزار و 500 واحد در دستور کار است.

وی ادامه داد: انتظار بر اینکه همه استان ‌ها با حداکثر توان برنامه وزارت صمت در خصوص بازگرداندن واحدهای تولیدی و صنعتی به چرخه تولید تلاش کنند تا این برنامه صد درصد محقق شود.

مدیر تامین مالی و سرمایه گذاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: برای تحقق و عملیاتی شدن این برنامه مصوب وزارت صمت در سه سطح نخست از سوی سازمان ‌های صنعت، معدن وتجارت و شرکت شهرک‌ های صنعتی استان‌ ها، دوم سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌ های صنعتی ایران و سوم وزارت صنعت، معدن و تجارت نظارت صورت می‌گیرد.

وی افزود: هر سال که در این زمینه برنامه ای مصوب شده بیش از میزان مصوب راه اندازی مجدد واحدها انجام شده است.

کهیاری با بیان اینکه صنعت کوچک و متوسط قابلیت تحریم ندارد، اظهارداشت: این صنعت نقش مهمی در اشتغال، توسعه صادرات، پویایی تولید، رشد اقتصادی و غیره دارد.

وی ادامه داد: جدا از راه اندازی واحدهای راکد و غیرفعال صنعتی، حفظ و تقویت واحدهای فعال و افزایش ظرفیت تولید این واحدها نیز در دستور کار است.

مدیر تامین مالی و سرمایه گذاری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران یادآورشد: هم اکنون 21 درصد واحدهای کوچک و متوسط در سطح کشور تعطیل هستند.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس