معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تأثیر ویروس کرونا بر شرکت‌های کرایه خودرو به خودروسازان هم آسیب رسانده است

تأثیر ویروس کرونا بر شرکت‌های کرایه خودرو به خودروسازان هم آسیب رسانده است

تأثیر ویروس کرونا بر شرکت‌های کرایه خودرو به خودروسازان هم آسیب رسانده است

به خاطر تاثیر همه گیری ویروس کرونا بر صنعت سفر و گردشگری، شرکت های کرایه خودرو تا پایان سال ۲۰۲۰ نیازی به خودروی جدید برای ناوگان خود ندارند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از یاهو فاینانس، کسب و کار کرایه خودرو به خاطر همه گیری ویروس کرونا به شدت آسیب دیده و فشار بیشتری بر صنعت خودروسازی که تأمین کننده این وسایل نقلیه است، وارد می کند.

ویروس کرونا کسب و کارهای شرکتهایی مثل آویس و هرتز را مختل کرده و حتی شرکت هرتز را تا مرز ورشکستگی پیش برده است.این شرکت اعلام کرد به این زودی ها هیچ خودرویی خریداری نخواهد کرد.

در گزارش این شرکت آمده است:« به خاطر تاثیر همه گیری ویروس کرونا بر صنعت سفر و گردشگری، شرکت هرتز تا پایان سال 2020 نیازی به هیچ خودروی جدیدی برای ناوگان خود ندارد».

این بدان معناست که خودروسازان که همین حالا هم با کاهش تقاضا برای فروش خودروهای جدید مواجه هستند، تقاضای کمتری از سوی شرکتهای کرایه خودرو خواهند داشت. درست است که فروش تعداد بالای خودرو به این شرکتها بازار خوبی برای خودروسازان است، ولی اهمیت آن از خرده فروشی خودرو کمتر است.

تولید جهانی خودروهای تسلا به صفر رسیدافزایش فروش خودروهای فولکس واگن در چین

هفت خودروساز بزرگ دنیا – فیات کرایسلر، نیسان، جنرال موتورز، فورد، تویوتا، هیوندای و کیا – در 2019 تعداد بالایی خودرو به شرکت‌های کرایه خودرو فروختند.

به گفته میشل کربز، تحلیلگر ارشد در وب سایت خرید خودرو اتو تریدر،انتظار می رود خریدخودرو توسط این شرکت ها کاهش یابد. وی اشاره کرد صنایع هتلداری، تفریحی و حمل و نقل بیشترین کاهش نیروی کار را در ماه آوریل داشته اند.

وی گفت:« صنعت کرایه خودرودر حال حاضر یک فاجعه است. به خاطر بحران به وجود آمده در کل صنعت سفر و گردشگری، شرکت های کرایه خودرو اعلام کرده‌اند خرید خودرو برای ناوگان خود را به شدت کاهش می دهند و تعجبی ندارد که بسیاری از سفارش‌های آنها لغو شود».

انتهای پیام/263

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس