معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تاسیس وزارت بازرگانی در سال جهش تولید یعنی نگاه به واردات

تاسیس وزارت بازرگانی در سال جهش تولید یعنی نگاه به واردات

تاسیس وزارت بازرگانی در سال جهش تولید یعنی نگاه به واردات

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: امسال سال جهش تولید نامگذاری شده است، مقام معظم رهبری هم گفته‌اند باید به سمت تولید و ساخت داخل برویم. جای سؤال است که چرا دولت به دنبال ایجاد وزارت بازرگانی است که مأموریت آن واردات و نگاه به خارج است.

– اخبار اقتصادی –

سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره در دستور بررسی قرار گرفتن طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس گفت: طرح تشکیل وزارت بازرگانی بارها در مجلس مطرح و با آن مخالفت شده است. جای سوال است که چرا در شرایط فعلی کشور و محدودیت‌های مالی فراوان، دولت به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است.

وی ادامه داد: سیاستگذاری تولید و بازرگانی محصولات نیازمند مدیریت واحد، یکپارچه و در یک وزارتخانه می‌باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه وزارت بازرگانی همیشه نگاه به خارج داشته، گفت: به واسطه تجمیع چند سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت و ایجاد قانون تمرکز شاهد اتفاقات بسیار خوبی در زمینه خودکفایی و کاهش واردات در کشور بودیم.

وی ادامه داد: تجربه‌های گذشته نشان داده که وزارت بازرگانی بیشتر به دنبال واردات و تامین نیازهای داخل با نگاه به خارج است.

نوری درخصوص افزایش هزینه‌های دولت با تشکیل وزارت بازرگانی گفت: تشکیل وزارت بازرگانی در وضعیت فعلی کشور که با مشکلات مالی و اقتصادی روبه‌رو هستیم، پذیرفته نمی‌باشد. درحال حاضر به دلیل آسیب‌های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا با کسری بودجه روبه‌رو هستیم. تشکیل وزارت بازرگانی قطعا این موضوع را تشدید خواهد کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان تصریح کرد: امسال سال جهش تولید هم نامگذاری شده است. مقام معظم رهبری گفته‌اند باید به سمت تولید و ساخت داخل برویم. جای سؤال است که چرا دولت به دنبال ایجاد وزارت بازرگانی است که مأموریت آن واردات و نگاه به خارج است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس