معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ترامپ علاقه‌ای به بازگشایی قرارداد تجاری چین و آمریکا ندارد

ترامپ علاقه‌ای به بازگشایی قرارداد تجاری چین و آمریکا ندارد

ترامپ علاقه‌ای به بازگشایی قرارداد تجاری چین و آمریکا ندارد

طبق گزارش نشریه گلوبال تایمز چین، برخی مشاوران دولت چین پیشنهاد داده‌اند مقامات چینی قرارداد تجاری فعلی را کنار گذاشته و در مورد یک قرارداد جدید که بیشتر به نفع چین است مذاکره کنند. ترامپ مخالف مذاکرات دوباره است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از اینکه روزنامه دولتی چین گزارش داد برخی مشاوران دولت در پکن خواستار مذاکرات جدید و احتمالا بی اعتبار کردن مرحله اول قرارداد تجاری با آمریکا هستند ، دونالد ترامپ اعلام کرد مخالف مذاکرات دوباره در مورد این قرارداد است.

مرحله اول قرارداد تجاری بین چین و آمریکا در ماه ژانویه امضا شد و دونالد ترامپ که خودش هم در فکر ترک این قرارداد بود گفت منتظر است ببیند آیا پکن طبق این قرارداد خرید محصولات آمریکایی را افزایش می دهد یا نه.

وقتی در مورد مذاکرات دوباره درباره این قرارداد از ترامپ سوال شد، وی گفت:« نه، اصلا. حتی یک ذره. من هیچ علاقه‌ای به این کار ندارم. ما یک قرارداد امضا کردیم. من هم شنیده ام که چینی ها قصد دارند مذاکرات را از سر بگیرند تا قرارداد را به نفع خودشان تمام کنند».

طبق گزارش نشریه گلوبال تایمز چین، برخی مشاوران دولت چین پیشنهاد داده‌اند مقامات چینی قرارداد تجاری فعلی را کنار گذاشته و در مورد یک قرارداد جدید که بیشتر به نفع چین است مذاکره کنند.

نشریه گلوبال تایمز توسط پیپلز دیلی، روزنامه رسمی حزب کمونیست حاکم چین منتشر می‌شود و معمولاً نشان دهنده افکار رهبران آن است.

سرمایه گذاری چین در آمریکا به کمترین سطح از سال 2009 رسیدسردرگمی ترامپ بر سر توافقنامه تجاری آمریکا و چین

چند ساعت پس از انتشار این گزارش، وارد کنندگان چینی حداقل 4 محموله معادل 240 هزار تن دانه سویای آمریکا را برای تحویل در ماه جولای خریداری کردند. این خریدها جدیدترین واردات چین از آمریکا طبق قرارداد تجاری است.مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند اجرای سایر بخش های این قرارداد که شامل مالکیت فکری هم می شود، آغاز شده است.

طبق مرحله اول قرارداد تجاری، پکن باید حداقل 200 میلیارد دلار کالا و خدمات آمریکایی را طی دو سال خریداری کند.آمریکا هم در عوض قول داده به تدریج عوارض وضع شده بر کالاهای چینی را بردارد.

دونالد ترامپ که چین را مقصر شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان می داند، هفته گذشته گفت در مورد پایان دادن به مرحله اول قرارداد تجاری با این کشور مردد است.این اظهارنظرها درست چند ساعت پس از آن بیان شد که مقامات تجاری هر دو کشور قول دادند به تعهد خود طبق این قرارداد پایبند بمانند.

افزایش درگیری های چین و آمریکا بر سر مسئله همه گیری ویروس کرونا بر این قرارداد تجاری تاثیر گذاشته و مذاکرات برای مرحله دوم آن را به تعویق انداخته است.

انتهای پیام/270

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس