معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تسنیم منتشر کرد/ گزارش جدید آنکتاد از افت 36 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

تسنیم منتشر کرد/ گزارش جدید آنکتاد از افت 36 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

تسنیم منتشر کرد/ گزارش جدید آنکتاد از افت ۳۶ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در ایران

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل(آنکتاد) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد جذب سرمایه گذاری خارجی ایران در سال ۲۰۱۹ با افت ۳۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۱ میلیارد و ۵۰۸ میلیون دلار رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل(آنکتاد) در جدیدترین گزارش خود از سلسله گزارش های سرمایه گذاری مستقیم خارجی از افت 36 درصدی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران طی سال 2019 خبر داده است.

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل هر ساله برآورد خود از میزان سرمایه گذاری خارجی در کشورهای مختلف جهان طی سال قبل را جمع آوری و در قالب گزارشی موسوم به گزارش سرمایه گذاری مستقیم خارجی تدوین می کند.

آمار منتشر شده از سوی آنکتاد نشان می دهد ایران در سال 2019 توانسته 1 میلیارد و 508 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب کند. ایران در سال 2018 بالغ بر 2 میلیارد و 373 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب کرده بود که بدین ترتیب میزان جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی ایران در سال 2019 نسبت به سال قبل از آن 865 میلیون دلار معادل 36 درصد افت داشته است. جذب سرمایه گذاری خارجی ایران در سال 2018 نیز 30 درصد افت کرده بود.

بر اساس این گزارش ایران در سال 2019 همچنین 85 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشورهای دیگر داشته است. این رقم برای سال پیش از آن 75 میلیون دلار اعلام شده بود.

* رشد 3 درصدی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان

آنکتاد رقم سرمایه گذاری خارجی در جهان طی سال 2019 را نیز 1540 میلیارد دلار اعلام کرده است که این رقم نسبت به سال قبل از آن 45 میلیارد دلار معادل 3 درصد رشد داشته است. در سال پیش از آن 1495 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان جذب شده بود.

بر اساس این گزارش سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب شده در کشورهای توسعه یافته طی سال 2019 با رشد 5 درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به 800 میلیارد دلار رسیده است.

اما سرمایه گذاری خارجی جذب شده در کشورهای درحال توسعه 2 درصد افت داشته و به 685 میلیارد دلار رسیده است. کشورهای درحال گذار نیز با رشد 59 درصدی، 55 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سال 2019 جذب کرده اند.

* افت 3 درصدی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در آمریکا

به رغم تلاش های دولت ترامپ و سیاست های حمایتگرانه، سرمایه گذاری مستقیم خارجی در آمریکا طی سال 2019 افت 3 درصدی داشته و به 246 میلیارد دلار رسیده است. آمریکا در سال پیش از آن 254 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب کرده بود.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی جذب شده در چین طی سال 2019 رشد 2 درصدی داشته و از 138 میلیارد دلار در سال 2018 به 141 میلیارد دلار در سال 2019 رسیده است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس