معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تشدید بحران اقتصادی جهان با آغاز دوباره جنگ تجاری آمریکا و چین

تشدید بحران اقتصادی جهان با آغاز دوباره جنگ تجاری آمریکا و چین

تشدید بحران اقتصادی جهان با آغاز دوباره جنگ تجاری آمریکا و چین

همه گیری ویروس کرونا اقتصاد جهان را در شرایط مخاطره آمیز تری نسبت به دو سال پیش و آغاز جنگ تجاری بین دو کشور قرار داده است. هیچ کدام از این کشورها نمی توانند از پس آسیب هایی که یک جنگ تجاری همه جانبه دیگر به وجود می آورد برآیند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان ان، بحران کرونا و تعیین مقصر برای آن باعث افزایش درگیری ها بین آمریکا و چین و افزایش خطر از بین رفتن آتش بس آسیب پذیری شده که بین دو اقتصاد بزرگ دنیا برقرار شده بود.

ولی همه گیری ویروس کرونا اقتصاد جهان را در شرایط مخاطره آمیز تری نسبت به دو سال پیش و آغاز جنگ تجاری بین دو کشور قرار داده است. هیچ کدام از این کشورها نمی توانند از پس آسیب هایی که یک جنگ تجاری همه جانبه دیگر به وجود می آورد برآیند.

همه‌گیری ویروس کرونا به هردو کشور آسیب زده، اقتصاد آنها را وارد عمیق ترین رکود طی دهه های گذشته کرده و ده ها میلیون شغل را از بین برده است. در حالی که چین ادعا می‌کند بدترین شرایط این همه گیری را پشت سر گذاشته، دنیا هنوز هم تا بهبودی کامل فاصله دارد.

اقتصاددان های اس پی گلوبال می گویند زمانبندی این جنگ تجاری جدید در بدترین زمان ممکن است. تهدید به وضع عوارض بالاتر و جنگ سرد بر سر فناوری می تواند تجارت و سرمایه‌گذاری در این بخش را که موتور رشد اقتصاد در 2020 است نابود کند.

اگر درگیری بین چین و آمریکا افزایش یابد، نه تنها بهبود اقتصاد جهان از بحران کرونا را کند میکند، بلکه نوآوری های مهم در بخش فناوری را هم راکد خواهد کرد.

ویروس کرونا 8.8 تریلیون دلار برای اقتصاد دنیا هزینه داردورود اقتصاد پاکستان به رکود پس از 68 سال

طبق پیش بینی صندوق بین المللی پول، انتظار می‌رود اقتصاد جهان در سال جاری میلادی 3 درصد راکد شود که بیشترین کاهش رشد از زمان رکود بزرگ دهه 1930 است. روند بهبودی از این بحران سال ها طول می کشد.

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول قبلاً بر خطر جنگ تجاری تاکید کرده بود.

قبل از همه گیری ویروس کرونا، اقتصاددان‌ها و متخصصان هشدار داده بودند که بدتر شدن روابط بین این دو کشور توسعه هوش مصنوعی و شبکه های فوق سریع 5G را متوقف می کند. عدم همکاری در چنین پروژه هایی برای کل دنیا مضر خواهد بود.

یک جنگ تجاری جدید به کسب و کارها و مصرف‌کنندگان آسیب بیشتری می رساند. کسب وکارها و کشاورزان آمریکا تنها در ماه مارس 3.9 میلیارد دلار عوارض پرداخت کردند که بیشتر آن به خاطر جنگ تجاری بوده است.

انتهای پیام/117

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس