معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تعطیلی 90 درصدی کامیون های حمل کالای درون شهری به دلیل کرونا

تعطیلی 90 درصدی کامیون های حمل کالای درون شهری به دلیل کرونا

تعطیلی ۹۰ درصدی کامیون های حمل کالای درون شهری به دلیل کرونا

رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری با اشاره به تعطیلی ۹۰ درصدی این صنف به دلیل کرونا، گفت: مالیات مهمترین و نخستین دغدغه صنوف آسیب دیده است.

– اخبار اقتصادی –

حسین زندی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص فعالیت کامیون داران در زمان کرونا و مشکلات این صنف، اظهار داشت: همانطور که بیشتر صنوف در این مدت تعطیل بودند و شب عید که فصل کار آنها بود نتوانستند فعالیتی داشته باشند، ما نیز از این امر مستثنی نبودیم.

وی گفت: بیشترین فعالیت حمل و نقل درون شهری مربوط به ایام قبل از عید و سه ماه تابستان است که امسال در شب عید نتوانستیم فعالیتی داشته باشیم و بالای 90 درصد شاغلین این بخش تعطیل بودند و تنها 10 درصد، آن هم برای کارهایی که اجباری بود فعالیت داشتند.

رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری گفت جلسات متعددی برای حل مشکلات صنوف مختلف به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار شد اما ارقامی که برای کمک به آنها در نظر گرفته شده ارقامی است که شاید بخش اندکی از مشکلات و آسیب هایی که متوجه صنوف تعطیل شده را پوشش دهد.

*فعالیت حدود 7هزار کامیون در استان تهران

به گفته زندی،هر دفتر زیرمجموعه اتحادیه حداقل دارای چهار دستگاه کامیون و هشت کارگر و راننده است و مجموعاً حدود هفت هزار کامیون در سطح استان تهران زیر نظر این اتحادیه در حال فعالیت هستند

وی در خصوص فعالیت اعضای این اتحادیه گفت: فعالیت کامیونهای این بخش مربوط به جابجایی اثاثیه منزل و کالاهای تجاری از جمله انتقال مبلمان از مراکز تولیدی مبل در تهران به سایر استان ها و کشورهای حوزه خلیج فارس و انتقال کالا از گمرکات است. همچنین حمل مرغ از استان تهران به کشورهای مرزی از جمله آذربایجان، ارمنستان و نخجوان نیز از جمله فعالیت های تعریف شده این اتحادیه است.البته فعالیت این اتحادیه محدود به استان تهران است و تنها در موارد خاصی که گفته شد، می توانند فعالیت برون شهری داشته باشند.

*مالیات نخستین دغدغه همه صنوف است

رئیس این اتحادیه در خصوص درخواست های این اتحادیه به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: نخستین موضوع همه اصناف مالیات است زیرا هیچ کار و درآمدی نبوده که بخواهند اظهارنامه مالیاتی تنظیم کنند. بنابراین مشکل صنوف به تعویق افتادن اظهارنامه های مالیاتی نیست.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات وام هایی است برای کمک صنوف در نظر گرفته اند که مشخص نیست به چه نحوی و با چه شرایطی برداخت می شود. همچنین در این مدت که همه صنوف تعطیل بودند برخی از مشاغل از جمله سوپرمارکت ها و …که مایحتاج عمومی مردم را تامین می کردند باز بوده ولی 80% صنوف تحت تاثیر ویروس کرونا تعطیل بودند،که از دولت و مسئولان درخواست می کنیم هر کاری که می توانند برای کمک به این صنوف انجام دهند.

زندی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برخی از صاحبخانه ها به مستاجران خود برای جابجایی و نقل و انتقال مهلت داده و یا اجاره گرفتن از آن ها را به تعویق انداختند، بنابراین می‌توان گفت در تهران تعداد افرادی که بخواهند اثاثیه منزل جابجا کنند بسیار کاهش یافته است. همچنین تا ابتدای اردیبهشت ماه نیز همه مراکز تجاری و پاساژها بسته بودند بنابراین کالای تجاری نیز در این مدت جا به جا نشده است.

رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای درون شهری اظهارداشت: در حال حاضر که مراکز تجاری باز شد نیز باید تا ساعت 18 فعالیت داشته باشند و فردا که ماه مبارک رمضان نیز شروع می شود فعالیت ها هرچند که کم بوده اما تحت تاثیر ماه مبارک رمضان کاهش بیشتری خواهد یافت زیرا همیشه در ماه رمضان 60 درصد صنوف فعالیت آنها کاهش می یابد.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس