معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تعلل دولت در تعیین قیمت شکر؛ سودی به جیب دلالان واردات

تعلل دولت در تعیین قیمت شکر؛ سودی به جیب دلالان واردات

تعلل دولت در تعیین قیمت شکر؛ سودی به جیب دلالان واردات

مدیرعامل قند بیستون گفت: صنعت قند و شکر که نیاز اساسی کشور می باشد نه تنها به سمت خودکفایی نمی رود بلکه با عدم تصمیم گیری به موقع و صحیح مسئولان ذیربط در حال تعطیلی کارخانجات و ایجاد بیکاری و عدم کشت محصول چغندر قند است.

– اخبار اقتصادی –

محسن علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، افزود: علی رغم دستور اکید رهبر معظم انقلاب در سال جاری در خصوص توجه ویژه به تولید و دستور ایشان به دستگاه ها و نهادهای اجرایی مبتی بر کمک و همکاری به تولیدکنندگان و استفاده ویژه از کل ظرفیت کشور برای تولید داخل متاسفانه نه تنها به این موضوعات توجهی نمی شود بلکه با برخی از اقدامات ضربه بسزایی به تولیدکنندگان کشور وارد می شود.

وی گفت: در صنعت قند و شکر که نیاز اساسی کشور می باشد و هر ساله حجم زیادی شکر از خارج کشور وارد می شود این صنعت نه تنها به سمت خودکفایی نمی رود بلکه با عدم تصمیم گیری به موقع و صحیح مسئولان ذیربط در حال تعطیلی کارخانجات و ایجاد بیکاری و عدم کشت محصول چغندر قند است.

علی حسینی گفت: در سال جاری قیمت مصوب خرید چغندر قند با رشد بیش از 51 درصدی روبرو شده است. این در حالی است که هزینه های انرژی با افزایش قابل ملاحظه ای روبرو شده است. مطالبه حق آبه از آب منطقه ای با افزایش بیش از 1000 درصد، افزایش هزینه های دستمزد، افزایش بی رویه هزینه های مربوط به خرید تجهیزات برای تعمیرات کارخانجات قند و شکر بخشی ازمشکلات تولیدکنندگان این صنعت است.

مدیرعامل قند بیستون اضافه کرد: نکته قابل تامل این است که در حالی که بیش از 40 روز از شروع فرآیند خرید محصول چغندر قند از کشاورزان کشت پاییزه می گذرد تاکنون قیمت مصوب فروش شکر توسط متولیان امر اعلام نشده است و در صورتی که کارخانجات محصول خود را به قیمت سال گذشته به فروش برسانند با زیان قابل توجه روبرو می شوند و در صورت عدم فروش محصول منابع لازم برای پرداخت مطالبات کشاورزان که زحمت زیادی برای کشت محصول خود نمودند وجود نخواهد داشت.

وی گفت: این در حالی است که در حال حاضر حجم بسیار زیادی از شکر خام وارداتی که توسط تاجران به کشور وارد شده است موجود بوده و در حال حاضر با قیمت بالای 6500 تومان به فروش می رسد.

علی حسینی در پایان افزود: نکته قابل توجه دیگر از مشکلات کارخانجات تولید قند و شکر عدم پرداخت مطالبات سنواتی از دولت بابت یارانه تعلق گرفته می باشد که چندین سال است که بی نتیجه باقی مانده است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس