معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تقاضای تجدید نظر اتاق اصناف ایران در فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا به دولت

تقاضای تجدید نظر اتاق اصناف ایران در فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا به دولت

تقاضای تجدید نظر اتاق اصناف ایران در فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا به دولت

رئیس اتاق اصناف ایران از درخواست کتبی برای تجدید نظر در فهرست اعلام شده برای دریافت تسهلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به دولت خبرداد و گفت: از یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صنفی آسیب دیده ار کرونا، تنها ۶۷۰هزار واحد در فهرست اعلام شده دولت قرار گرفتند.

– اخبار اقتصادی –

سعید ممبینی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت تسهیلاتی که دولت برای مشاغل آسیب دیده در نظر گرفته است، اظهار داشت:‌ این طرح در مرحله ثبت نام واحدهای آسیب دیده بوده و پس از آن وزارت کار بر اساس بانک اطلاعاتی تامین اجتماعی بررسی کرده تا میزان اشتغال و بیمه شده ها را در اسفند ماه مشخص شود. سپس بر اساس آن اسامی تأیید شده ها را به بانک برای تخصیص اعتبار ارسال می‌کند.

وی با بیان اینکه احتمالا از 24 خرداد ماه جاری افرادی که از سوی وزارت کار تأیید شوند به بانک معرفی می شوند، گفت: بر اساس آماری که تا هفته گذشته اعلام شده، حدود 44 هزار واحد صنفی و اقتصادی ثبت نام کرده اند که البته این افراد از مشاغل مختلف بهداشتی، اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و … است. اما یکی از مشکلات و اعتراضاتی که داریم به تعداد اصنافی است که در این لیست اعلامی از سوی دولت، تأیید شده‌اند.

رئیس اتاق اصناف ایران خاطر نشان کرد: اصناف بیشترین ضرر را در دوران کرونا متحمل شدند و توقع داشتیم تعداد بیشتری از صنوف اقتصادی در 13 رسته ای که دولت اعلام کرد، تأیید شده باشند.بر همین اساس به صورت کتبی هفته گذشته نامه ای به معاونت اقتصادی ریاست جمهوری آقای نهاوندیان ارسال کرده تا شاید در این فهرست تجدید نظر شود.

ممبینی گفت امیدواریم تا پایان هفته در این خصوص به نتیجه برسیم. البته دولت همکاری خوبی با اصناف داشته و اصناف نیز در این خصوص همراهی لازم را با دولت داشته و همه امکانات خود را برای ساماندهی بازار در اختیار دولت قرار داده‌ایم. یکی دیگر از مشکلاتی که داریم، عدم تطابق رسته های صنفی ما با تأمین اجتماعی است و این باعث شده در تأیید صنوفی که برای دریافت تسیلات دولت ثبت نام کرده اند، با مشکل روبه‌رو شویم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از 57 گروه آسیب دیده زیر مجموعه اتاق اصناف ایران، 25 گروه در 13 رسته‌ای که دولت اعلام کرده پوشش داده شده که شامل 670 هزار واحد صنفی است که دارای کد بیمه هستند،‌ اما پیش بینی ما یک میلیون و 400 هزار واحد صنفی آسیب دیده بود که امیدواریم، بتوانیم نظر ریاست جمهوری را برای تغییر این لیست، جلب کنیم.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس