معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تهدید ترامپ برای وضع عوارض جدید بر کالاهای چینی به بهانه کرونا

تهدید ترامپ برای وضع عوارض جدید بر کالاهای چینی به بهانه کرونا

تهدید ترامپ برای وضع عوارض جدید بر کالاهای چینی به بهانه کرونا

رئیس جمهور آمریکا از قصد خود برای مجازات چین به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت این موضوع نسبت به قرارداد تجاری با این کشور در درجه اول اهمیت قرار دارد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد قرارداد تجاری او با چین حالا نسبت به همه گیری ویروس کرونا در درجه دوم اهمیت قرار دارد و تهدید کرد عوارض جدیدی وضع خواهد کرد.

این عکس العمل شدید ترامپ در برابر چین نشان دهنده مقصر دانستن این کشور به خاطر همه گیری ویروس کروناست که جان ده‌ها هزار نفر را در آمریکا گرفته، باعث ایجاد رکود اقتصادی شده و شانس او برای برای انتخاب مجدد در ماه نوامبر را پایین آورده است.

دو مقام آمریکایی اعلام کردند در حال بررسی اقدامات در برابر چین هستند. ترامپ گفت نگرانی‌هایش درمورد نقش چین در گسترش ویروس کرونا نسبت به تلاش‌هایشان برای بستن یک قرارداد تجاری اولیه با پکن در اولویت قرار دارد.

وی به خبرنگاران گفت:« ما یک قرارداد تجاری امضا کردیم که چین محصولات ما را خریداری کند و آنها این کار را انجام می‌دهند ولی حالا این قرار داد نسبت به اتفاقی که در مورد ویروس کرونا افتاده در درجه دوم اهمیت دارد. وضعیت ویروس کرونا قابل قبول نیست».

افزایش 4.5 درصدی واردات نفت چین با وجود شیوع کرونا در ماه مارسچرا صنعت نفت جهان دیگر نمی‎تواند به چین اتکا کند؟

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا برای مجازات پکن به خاطر انتشار ویروس کرونا پرداخت بدهی های خود به این کشور را متوقف می‌کند یا نه گفت:« خوب، من می توانم این کار را به طریق دیگری انجام دهم و با وضع عوارض پول بیشتری به دست آورم».

ترامپ در ماه ژانویه مرحله اولیه یک قرارداد تجاری چند میلیارد دلاری را با چین امضا کرد که طبق آن آمریکا در ازای این که چین برخی محصولات کشاورزی، انرژی و کارخانه ای آن را خریداری کند عوارض بر کارهای چینی را کاهش می دهد.

25 میلیارد دلار عوارض بر 370 میلیارد دلار واردات کالاهای چینی همچنان برقرار است. نگه داشتن این عوارض بر کالاهای چینی به ترامپ این امکان را می دهد که اهرم فشار خود بر چین را برای مرحله دوم قرارداد تجاری حفظ کند.

انتهای پیام/186

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس