معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ثبت بیشترین افزایش کسری تجاری آمریکا از دسامبر 2018

ثبت بیشترین افزایش کسری تجاری آمریکا از دسامبر 2018

ثبت بیشترین افزایش کسری تجاری آمریکا از دسامبر ۲۰۱۸

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد کسری تجاری این کشور در ماه مارس ۱۱.۶درصد افزایش یافته و به ۴۴.۴میلیارد دلار رسیده است که بیشترین افزایش از دسامبر ۲۰۱۸ را نشان می‌دهد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کسری تجاری آمریکا بیشترین افزایش را در ماه مارس طی بیش از یک سال گذشته داشته است. کاهش بی‌سابقه صادرات پایین آمدن هزینه واردات را جبران کرده که نشان می‌دهد ویروس کرونا چگونه جریان جهانی کالاها و خدمات را مختل کرده است.

اقدامات سختگیرانه‌ای که برای مهار گسترش ویروس کرونا اتخاذ شده، بخش بزرگ خدمات را در آمریکا برای اولین بار طی 10 سال گذشته راکد کرده است.

این گزارش‌ها نشان‌دهنده سقوط اقتصاد آمریکا به یک رکود عمیق است، رکودی که بازگشت سریع از آن حتی با وجود بازگشایی بخش‌هایی از اقتصاد آمریکا غیرممکن است.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد کسری تجاری این کشور 11.6 درصد افزایش یافته و به 44.4 میلیارد دلار رسیده است که بیشترین افزایش از دسامبر 2018 را نشان می‌دهد. اقتصاددانها پیش‌بینی کرده بودند کسری تجاری این کشور در ماه مارس 44 میلیارد دلار باشد.

تعطیلی‌های جهانی به‌شدت زنجیره‌های عرضه را مختل کرده و تقاضا برای کالاها و خدمات را پایین آورده، در نتیجه تولید اقتصادی کاهش یافته است.

تولید ناخالص داخلی در آمریکا در سه‌ماهه اول سال جاری 4.8 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. اقتصاددان‌ها عقیده دارند اقتصاد آمریکا در نیمه دوم ماه مارس با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی وارد رکود شده است.

با وجود بازگشایی بخش‌هایی از کشور، اقتصاددان‌ها انتظار ندارند اقتصاد آمریکا به‌سرعت به سطح قبل از همه‌گیری ویروس کرونا بازگردد و احتمالاً چندین سال طول می‌کشد. بازگشایی اقتصاد خطر موج دوم ابتلا به ویروس کرونا و تعطیلی‌های بیشتر را هم به‌دنبال دارد.

درخواست شرکت‌های آمریکایی برای معافیت تعرفه‌ای برخی کالاهای چینیخزانه‌داری آمریکا 3تریلیون دلار وام می‌گیرد

اطلاعات مؤسسه مدیریت عرضه نشان می‌دهد شاخص فعالیت غیرتولیدی آن در ماه گذشته تا 41.8 درصد پایین آمده است، این رقم در ماه مارس 52.5 بود.

کسری تجارت کالا با چین در ماه مارس 4.2 میلیارد دلار کاهش یافت و به 11.8 میلیارد دلار رسید که پایین‌ترین حد طی 16 سال گذشته است.

صادرات آمریکا در ماه مارس 9.6 درصد کاهش یافت و به 187.7 میلیارد دلار رسید. صادرات کالا 6.7 درصد پایین آمد و 128.1 میلیارد دلار ثبت شد. صادرات کالاهای سرمایه‌ای هم 2 میلیارد دلار کاهش داشت و به 42.6 میلیارد دلار رسید.

واردات هم 6.2 درصد پایین آمده و 232.2 میلیارد دلار گزارش شده است که پایین‌ترین حد از نوامبر 2016 است.

انتهای پیام/230+

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس