معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ثبت‌نام 7میلیون نفر در طرح فروش فوری 25هزار خودرو/ ریزش ثبت‌نامی‌ها تا قبل از قرعه‌کشی

ثبت‌نام 7میلیون نفر در طرح فروش فوری 25هزار خودرو/ ریزش ثبت‌نامی‌ها تا قبل از قرعه‌کشی

ثبت‌نام ۷میلیون نفر در طرح فروش فوری ۲۵هزار خودرو/ ریزش ثبت‌نامی‌ها تا قبل از قرعه‌کشی

براساس آمار مقدماتی حدود ۷میلیون نفر در طرح فروش فوری ۲۵هزار دستگاه خودرو شرکت کرده‌اند. البته این آمار با راستی‌آزمایی ریزش خواهد کرد و در نهایت با قرعه‌کشی واجدین شرایط خرید خودرو اعلام خواهند شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اجرای طرح فروش فوری 25 هزار دستگاه خودرو که از 4 خرداد تا 14 خرداد ماه آغاز شده بود به اتمام رسیده است و در زمان حاضر واحدهای پلیس راهور، خودروسازان و ثبت احوال مشغول راستی‌آزمایی اطلاعات ثبت‌نام‌کنندگان هستند.

براساس آمار مقدماتی حدود 7 میلیون نفر در طرح فروش فوری 25 هزار دستگاه خودرو شرکت کرده‌اند. البته این آمار با راستی‌آزمایی ریزش خواهد کرد و در نهایت با قرعه‌کشی واجدین شرایط خرید خودرو اعلام خواهند شد.

البته سرپرست امور صنایع وزارت صمت اعلام کرده است "اگر متقاضی در مرحله ثبت‌نام برای فروش فوق‌العاده خودرو اطلاعات غلط ثبت کند تا سه سال اجازه شرکت در هیچ طرح خودرویی را نخواهد داشت".

وی تأکید کرده است، "این‌که کسانی در قرعه‌کشی برنده شوند، اما توان تأمین وجه را نداشته باشند محدودیتی برای شرکت در قرعه‌کشی‌های بعدی نخواهند داشت، البته خودروسازان محدودیت‌هایی در این باره اعمال کردند که به آن‌ها تذکر داده شد و امروز این محدودیت در اطلاعیه فروش دو خودروساز اصلاح شده است".

* مراحل راستی‌آزمایی خودروهای ثبت‌نامی چگونه است؟

ــ کسانی که پلاک فعال برای خودروهای سنگین، مینی‌بوس، کامیونت و غیره را دارند، مجاز به ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده بودند و پلاک فعال خودروهای سنگین مشمول قانون خودروهای سواری نبود.

ــ اگر فردی در هر دو مجموعه خودروساز ثبت‌نام کرده باشد در صورتی که ظرفیت فروش یک شرکت بیش از حد مجاز باشد ثبت‌نام او در شرکت دیگر ثبت خواهد شد، به‌عنوان نمونه در حال حاضر آمارها نشان می‌دهد حجم متقاضی برای ثبت‌نام خودروهای ایران خودرو بیش از سایپا است در این حالت مطمئناً اگر فردی هم در ایران خودرو و سایپا ثبت‌نام کرده باشد ثبت‌نام در ایران خودرو حذف و فرد مجاز به خرید از محصولات سایپا است.

ــ فیلدهای مشخصات اصلی مشتری که به‌واسطه احراز هویت در سیستم از طریق سامانه اِمتا ثبت شده توسط ثبت احوال استخراج می‌شود و مورد راستی‌آزمایی قرار می‌گیرد که؛ آیا فرد متقاضی دارای سن مجاز برای ثبت‌نام بوده یا خیر؟

ــ البته مشتریانی که قبلاً پذیرش داشته‌اند ولی اقدام به صلح نکرده‌اند، در این طرح فروش فوری امکان پیش‌ثبت‌نام نداشتند و اگر ثبت‌نامی انجام شده آنها از قرعه‌کشی حذف خواهند شد.

ــ در بخش راستی‌آزمایی ثبت‌نامی‌ها پلیس راهور مسئول بررسی پلاک فعال افراد متقاضی است همچنین شرکت‌های خودروساز نیز باید بررسی اطلاعات فرد متقاضی را اعلام کنند که؛ آیا در طول 36 ماه گذشته خودرویی از شرکت‌ها خریداری کرده است یا خیر؟

ــ نکته مهم اینجاست روند راستی‌آزمایی ثبت‌نامی‌ها تا ظهر امروز 16 خرداد به اتمام خواهد رسید اما سه ماه تا تحویل خودرو طول می‌کشد و باز هم راستی‌آزمایی‌ها در این بازه زمانی انجام و اگر خطایی در ثبت اطلاعات توسط فرد متقاضی مشاهده شود ثبت‌نام باطل خواهد شد.

ــ البته در روند قرعه‌کشی سهم 10درصدی هم به‌عنوان ذخیره در نظر گرفته می‌شود، زیرا برخی از افرادی که اسامی آنها در قرعه‌کشی اعلام شده شاید امکان تکمیل وجه نداشته و عملاً انصراف می‌دهند.

آغاز پیش‌فروش 12 محصول ایران خودرو از یکشنبه 18 خرداد/ قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده فردا برگزار می‌شودپاسخ به 20 سؤال مردم در طرح فروش فوق‌العاده خودرومحرومیت 3ساله در ثبت‌نام خودرو با درج اطلاعات غلطوثیقه 1میلیون‌تومانی ایران خودرو تا صدور سند خودرو در طرح فروش فوریماجرای 10میلیون تومانی که از قیمت فروش فوق‌العاده خودرو به جیب دولت می‌رودابلاغ دستورالعمل قیمتی 8 خودروی دیگر ایران خودرو؛ افزایش قیمت از 4 تا 48 درصد

انتهای پیام/+

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس