معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / جاده ابریشم بر روی چرخ های فولادی: راه اندازی مسیر ریلی جدید چین به اروپا

جاده ابریشم بر روی چرخ های فولادی: راه اندازی مسیر ریلی جدید چین به اروپا

جاده ابریشم بر روی چرخ های فولادی: راه اندازی مسیر ریلی جدید چین به اروپا

اولین قطار باری چین شهر هفئی، مرکز استان آنهویی چین را در روز شنبه با ۸۲ کانتینر به مقصد تیلبورگ هلند ترک کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اولین قطار باری چین شهر هفئی، مرکز استان آنهویی چین را در روز شنبه با 82 کانتینر به مقصد تیلبورگ هلند ترک کرد. این مسیر بخشی از پروژه بلند پروازانه یک کمربند، یک جاده چین است.

این قطار با راه اندازی یک سرویس ریلی جدید باربری بین دو شهر، پانزده روز طول میکشد تا به مقصد برسد.

این خط ریلی بین چین و اروپا 20 مسیر دارد که شهر هفئی را به هشت کشور از جمله آلمان، لهستان، فنلاند، هلند و روسیه متصل می کند. آمار نشان می دهد تا حالا در سال جاری میلادی، 194 قطار باربری چین-اروپا هفئی را ترک کرده است.

سرویس حمل و نقل ریلی چین-اروپا در 2011 آغاز شد و بخش مهمی از پروژه «یک کمربند یک جاده» برای تقویت تجارت بین چین و کشورهای حاضر در این برنامه به حساب می آید. این پروژه بلندپروازانه چند تریلیون دلاری در 2013 توسط شی جینپینگ، رئیس جمهور چین اعلام شد.

رونق دوباره تجارت چین پس از دو ماه سقوطواردات نفت چین افزایش یافت

بیش از 140 کشور و سازمان بین المللی توافقنامه هایی برای مشارکت در این پروژه امضا کرده اند.

هدف از این پروژه تقویت همکاری و ارتباط بین شرق آسیا، اروپا و شرق آفریقاست. انتظار می رود این پروژه تجارت جهانی را رونق داده و هزینه های تجارت را برای کشورهای عضوتا نصف پایین بیاورد.

انتهای پیام/33

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس