معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / جزئیات رسوب کالا در بندر امام خمینی/ دپوی 8 قلم کالای مصرفی

جزئیات رسوب کالا در بندر امام خمینی/ دپوی 8 قلم کالای مصرفی

جزئیات رسوب کالا در بندر امام خمینی/ دپوی ۸ قلم کالای مصرفی

بررسیها نشان می‌دهد بیش از ۲.۵میلیون تن از ۸ قلم کالا از جمله ذرت، کنجاله و برنج در بندر امام خمینی دپو شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در روزهای اخیر موضوع رسوب کالاهای اساسی در گمرکات و بنادر کشور به‌دلایل مختلف در معرض توجه قرار گرفته است.

چندی پیش رئیس جمهور اعلام کرد حدود 4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور دپو شده است این درحالی است که اخیراً اعلام شد حدود یک میلیون تن از این اقلام ترخیص شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اقلامی مثل گندم، ذرت، جو، دانه‌های روغنی، کنجاله، شکر و برنج کنار روغن خوراکی در اماکن بندری و پشتیبان بندر امام خمینی دپو شده است.

بر این اساس در اماکن بندری بر اساس یکی از آخرین گزارشها حدود 190 هزار تن از 4 قلم کالاهای مذکور دپو شده است، بر این مبنا بیش از 65 هزار تن گندم و حدود 90 هزار تن ذرت در این بندر نگهداری می‌شود.

میزان دپوی روغن خوراکی، برنج، شکر و جو در اماکن بندری صفر بوده است.

از سوی دیگر بیش از 2.5 میلیون تن از اقلام مذکور در اراضی پشتیبان دپو شده است. بیشترین حجم دپو مربوط به ذرت حدود 1.8 میلیون تن بوده است. میزان دپوی کنجاله نیز حدود 400 هزار تن ارزیابی شده است.

انتهای پیام/+

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس