معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / جمعیت افراد بیکار در اسپانیا به رکورد 5.2 میلیون نفر رسید

جمعیت افراد بیکار در اسپانیا به رکورد 5.2 میلیون نفر رسید

جمعیت افراد بیکار در اسپانیا به رکورد ۵.۲ میلیون نفر رسید

اطلاعات وزارت کار اسپانیا در ماه آوریل نشان می دهد بیکاری به بالاترین حد طی چهار سال گذشته و تعداد افرادی که به مزایای بیکاری نیاز دارند به رکورد ۵.۲ میلیون نفر رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزارت کار اسپانیا اعلام کرد علی رغم اینکه نرخ افزایش بیکاری در این کشور در ماه آوریل کندتر بوده ولی 3.8 میلیون نفر بیکار شده‌اند و تعداد افرادی که به مزایای بیکاری نیاز دارند به رکورد 5.2 میلیون نفر رسیده است.

ماه گذشته تعداد اسپانیایی هایی که بیکار شده بودند، 8 درصد افزایش داشت یعنی 282891 نفر با اعمال محدودیت های سختگیرانه جهت کنترل شیوع ویروس کرونا از کار بیکار شدند. ارقامی که توسط وزارت کار اسپانیا در روز سه شنبه منتشر شد کمتر از آن چیزی بود که در ماه مارس ثبت شده بود. نرخ بیکاری در ماه مارس بیش از 9 درصد افزایش داشت.

افراد شاغل در بخش خدمات مواد غذایی بیشترین آسیب را از بحران ایجاد شده توسط ویروس کرونا دیده اند به طوریکه 720 هزار نفر از آنها شغل خود را از دست داده اند. کارگران شاغل در صنایع تجارت خرده فروشی و عمده فروشی به همراه بخشهای اقامتی هم ضربه سختی از این بحران خورده اند.

بخش خدمات اقتصاد آمریکا وارد رکود می‌شوداقتصاد انگلیس وارد عمیق‌ترین رکود در تاریخ این کشور می‌شود

اطلاعات ماه آوریل نشان می دهد بیکاری به بالاترین حد طی چهار سال گذشته رسیده است. وزارت کار اسپانیا اعلام کرد مزایایی که توسط دولت به حدود 5.2 میلیون نفر بیکار در این کشور داده می‌شود به رقمی تاریخی رسیده است.

وزیر اقتصاد اسپانیا هفته گذشته گفت اقتصاد این کشور بیشتر از آنچه در بحبوحه رکود بزرگ 2008 تا 2013 اتفاق افتاد سقوط خواهد کرد. وزارت اقتصاد اسپانیا انتظار دارد تولید ناخالص داخلی این کشور 9.2 درصد در سال جاری میلادی کاهش یابد. طبق بدترین سناریویی که بانک مرکزی اسپانیا اعلام کرده، اقتصاد این کشور در 2020 در صورت ادامه تعطیلی ها تا 12 هفته دیگر، 12.4 درصد سقوط می کند.

اسپانیا که در بین کشورهای اروپایی بالاترین آمار ابتلا به ویروس کرونا را داشته، از روز یکشنبه پس از دو ماه تعطیلی، برداشتن محدودیت ها را آغاز کرده است. برخی کسب و کارهای کوچک مثل فروشگاه ها و آرایشگاه ها از روز دوشنبه بازگشایی شدند ولی همچنان باید طبق پروتکل های سخت کنترل این بیماری فعالیت کنند.

انتهای پیام/236

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس