معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / حرکت چرخ اقتصاد کشور شروع شده است/ توجه به بخش حمل و نقل در بسته حمایت دولت

حرکت چرخ اقتصاد کشور شروع شده است/ توجه به بخش حمل و نقل در بسته حمایت دولت

حرکت چرخ اقتصاد کشور شروع شده است/ توجه به بخش حمل و نقل در بسته حمایت دولت

قائم مقام وزیر صنعت گفت: با توجه به بازگشایی بیشتر صنوف می توان گفت اقتصاد هر روز به وضعیت عادی نزدیک تر می شود و به نوعی می توان گفت حرکت چرخ اقتصاد کشور شروع شده است.

– اخبار اقتصادی –

حسین مدرس خیابانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت تخصیص کمک 10 هزار میلیارد تومانی دولت به اصناف آسیب دیده، اظهار داشت: در حال حاضر معاونت برنامه ریزی مسئول و متولی تخصیص این کمک ها بوده و قرار است این مبلغ بین 10 رسته ای که بیشترین آسیب را دیده اند، اختصاص یابد.

وی در خصوص حمایت از کامیون دارها به عنوان بخشی که در شرایط کرونا کالاهای اساسی را در سراسر کشور حمل می کردند نیز گفت: این مشاغل نیز به عنوان یکی از بخش هایی که در شیوع ویروس کرونا به کمک کشور آمده و در حمل کالاهای اساسی کمک کردند و البته بخشی از این صنف نیز همانند سایر صنوف تعطیل بودند، نیازمند حمایت هستند.

قائم مقام وزیر صنعت ادامه داد: به دلیل اینکه صنف کامیون دارها از جمله مشاغلی بودند که از ویروس کرونا آسیب دیده اند، یکی از مشاغلی که در بسته حمایتی دیده شده، بخش حمل و نقل است. بنابراین از 10 هزار میلیارد تومانی که دولت برای کمک به مشاغل آسیب دیده، در نظر گرفته، حمل و نقل نیز سهیم خواهد بود.

مدرس خیابانی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به بازگشایی بیشتر صنوف می توان گفت اقتصاد هر روز به وضعیت عادی نزدیک تر می شود و به نوعی می توان گفت حرکت چرخ اقتصاد کشور شروع شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس