معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / حق و حقوق کارگران نباید به بهانه بالا رفتن هزینه‌های تولید نادیده گرفته شود

حق و حقوق کارگران نباید به بهانه بالا رفتن هزینه‌های تولید نادیده گرفته شود

حق و حقوق کارگران نباید به بهانه بالا رفتن هزینه‌های تولید نادیده گرفته شود

نماینده منتخب مجلس با بیان اینکه بخشی از بار انتظارات و توقعاتی که کارگران دارند باید روی دوش دولت قرار گیرد گفت: البته نباید اجازه دهیم به بهانه بالا رفتن هزینه‌های تولید، کارفرما حق و حقوق کارگر را نادیده بگیرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جعفر قادری با بیان اینکه تعیین حق و حقوق کارگر، تعیین دستمزد و تعیین مزایایی که باید به کارگر داده شود توسط سه ضلع نمایندگان کارگران، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان دولت صورت می گیرد، گفت: این سه ضلع با تعامل و همراهی سعی می‌کنند هر سال حقوق و دستمزد را به گونه‌ای تعیین کنند که فشار به کارفرمایان نیاید و هم حق و حقوق کارگر دیده شود تا تولید از رونق نیفتد و زمینه برای مشارکت بیشتر کارگران در فعالیت‌های تولیدی فراهم شود.

وی اشاره کرد: کارگر هم مطالباتی در زمینه حقوق و دستمزد دارد و هم از سوی دیگر علاقه‌مند است تولید تعطیل نشود و باید بین دو این بخش، شرایطی به وجود بیاید که بهره‌بری نیروی کار اضافه شود و متناسب با آن، حق و حقوق کارگر پرداخت شود.
نماینده منتخب مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه رشد تولید در صورتی که نیروی کار از وضعیت موجود راضی نباشد و در تولید مشارکت نداشته باشد، نمی‌تواند عامل استفاده از امکانات سرمایه‌ای و منابع طبیعی باشد، عنوان کرد: در همه دنیا حق و حقوق کارگر در تولید به شکل مؤثری دیده می‌شود.
وی در عین حال یادآور شد: موضوع کارگران معادله یک مجهولی نیست و نمی توان صرفاً پرداختی به کارگر را اضافه کرد اما انتظارات و توقعات کارفرما را نادیده گرفت. در حقیقت باید هم مطالبات کارگران و هم فضای کسب‌وکار و هزینه‌ها و ریسکی که متوجه کارفرما است، در این معادله دیده شود.
قادری با بیان اینکه بخشی از بار انتظارات و توقعاتی که کارگران دارند باید روی دوش دولت قرار گیرد، اظهار کرد: اگر بخواهیم همه فشارها را متوجه کارفرمایان کنیم، ممکن است کارفرما به سمت استفاده از فناوری‌های سرمایه برود و در نتیجه شاهد بیکاری در جامعه باشیم.
وی ادامه داد: از سوی دیگر نباید اجازه دهیم به بهانه بالا رفتن هزینه‌های تولید، کارفرما حق و حقوق کارگر را نادیده بگیرد. دولت باید نقش یک قاضی منصف و بی‌طرفی را ایفا کند که هم مصالح کارگران و هم دغدغه‌ها و نگرانی‌های کارفرمایان را مد نظر قرار دهد.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس