معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / حل مشکلات صادرات، نیازمند تعامل همه دستگاها است

حل مشکلات صادرات، نیازمند تعامل همه دستگاها است

حل مشکلات صادرات، نیازمند تعامل همه دستگاها است

رئیس کنفدراسیون صادرات رفع مشکلات صادرات کشور را منوط به همکاری سایر دستگاه ها با وزارت صمت دانست و گفت:تعامل خوب سرپرست وزارت صنعت با بخش خصوصی نشانه خوبی برای فعالان اقتصادی است.

– اخبار اقتصادی –

محمد لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص دیدگاه سرپرست جدید وزارت صمت در خصوص توسعه صادرات اظهار داشت: با توجه به اینکه آقای مدرس خیابانی تعامل خوبی با بخش خصوصی و فعالان اقتصادی دارند، توجه به صادرات و تولید نیز از مواردی است که در جایگاه و سمت فعلی نیز به آن اهمیت و توجه ویژه دارند.

وی با بیان اینکه تعامل مناسبی بین کنفدراسیون صادرات و ایشان وجود دارد، گفت: در صورتی که از سوی رئیس جمهور برای سمت وزارت معرفی شوند، هر چند زمان اندکی وجود دارد، ولی می تواند پایه گذار تحولاتی باشد که در آینده نیز ادامه پیدا کند.

رئیس کنفدراسیون صادرات خاطر نشان کرد: برoی از اقداماتی که از سوی وزارت صمت برای صادرات در نظر گرفته می شود، نیازمند همکاری و هماهنگی سایر دستگاه ها است. بنابراین اگر بانک مرکزی، گمرک، وزارت جهاد کشاورزی با یکدیگر هماهنگ نباشند، تلاش یک وزاvتخانه برای رسیدن به هدفش نتیجه ای نخواهد داشت.

لاهوتی با بیان اینکه برگزاری نخستین نشست آقای مدرس خیابانی پس از سرپرستی وزارت صمت، نشان دهنده توجه به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی است،تصریح کرد: از زمان حضور ایشان در سمت قائم مقامی وزارت صمت، چهارشنبه هر هفته کمیسیون تسهیل صادرات با محوریت خودشان تشکیل و موضوعات پیگیری می شود در حال حاضر نیز این جلسات ادامه دارد.

وی در پایان افزود: موضوعات حوزه صادرات و یا تولید، یک کار دسته جمعی است، بنابراین موضوعاتی چون رفع تعهدات ارزی، ورود موقت، تسهیل ورود مواد اولیه کارخانجات، نشست با شهرک های صنعتی و سازمان صنعت استانی در جلسات کمیسیون تسهیل صادرات مطرح شده که تا کنون آنچه در حیطه کاری وزارت صمت بوده، محقق شده ولی مابقی که مربوط به بانک مرکزی، گمرک و استاندارد است برخی معطل و برخی نیز در حال پیگیری است که امیدواریم این مشکلات نیز حل شود.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس