معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / حمایت از تولیدات دانش‌بنیان با ارز صادرات

حمایت از تولیدات دانش‌بنیان با ارز صادرات

حمایت از تولیدات دانش‌بنیان با ارز صادرات

مدیرعامل صندوق توسعه ملی با اشاره به اجرای سیاست‌های مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، گفت: با تخصیص ارز صادرات از تولیدات دانش بنیان پشتیبانی و حمایت خواهیم کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین مظفری در نشست با معاون وزیر اقتصاد و مدیرعامل صندوق توسعه ملی در خصوص زیر ساخت‌های موجود منطقه آزاد کیش به منظور توسعه دانشگاه ها و جذب دانشجوهای خارجی در این منطقه اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات خوبی برای جذب دانشجویان مقیم خارج از کشور و دانشجویان خارجی در این منطقه پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه بخش عمده 6600 دانشجوی جذب شده در دانشگاه‌های جزره کیش در مقاطع تحصیلی دکترا و تحصیلات تکمیلی مشغول به آموزش هستند.

وی با اشاره به لزوم اهمیت دانشگاه‌های برند و برتر کشور در قالب پردیس‌های بین‌المللی در جزیره کیش، افزود: می توانیم با بهره گیری از ظرفیت مجموعه های توانمند بخش غیر دولتی و دولتی غیر‌علمی در کنسرسیوم‌های دانشگاه های بین المللی سرمایه گذاری کنیم تا زیرساخت های موجود در این منطقه تقویت شود.

سیدحمید پورمحمدی معاون وزیر اقتصاد نیز در این نشست اظهار کرد: با جذب قابل توجهی از دانشجویان داخلی و خارجی در 7 پردیس بین المللی کیش می توانیم جهشی در منطقه آزاد کیش ایجاد کنیم که این منطقه نه تنها به عنوان جزیره گردشگری ماموریت خود را ادامه می دهد به عنوان مرکز علمی ایران میان مناطق آزاد کشور نیز مطرح شود.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های بسیار بزرگی که دانشگاه های مهم و تراز اول کشور در این منطقه ایجاد کرده است، جزیره کیش می تواند به عنوان هاپ علمی در کشور پیشرو باشد.

وی با اشاره به تسهیل در امر مبادلات ارزی از طریق تجهیزات و زیرساخت های موجود و تبدیل جزیره کیش به هاب علمی کشور عنوان کرد: یکی از موضوعات فعلی دانشگاه ها، دانشجوها و حمایت هایی که دولت باید از این مجموعه ها انجام دهد از قیبل تسهیلات لازم از طریق تسهیل در امر مبادلات ارزی از طریق تجهیزات و زیرساخت هایی هست که برای هر کدام راه کارهایی تعریف شد که با پیگیری های صورت گرفته این موضوعات در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید.

وی افزود: با مشارکت دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی و واحدهای تولیدی با دانشگاه های مطرح کشور؛ تبدیل جزیره کیش به هاپ علمی کشور تحقق می یابد.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی نیز بر لزوم اهمیت فعالیت دانشگاه ها برای نوآوری ایده های فنی، علمی و دانش بنیان در این منطقه تاکید کرد و گفت: بر اساس سیاست‌های مورد تاکید رهبر معظم انقلاب از تولیدات دانش بنیان پشتیبانی و حمایت خواهیم کرد؛ صندوق توسعه ملی با حمایت از تولیدات دانش بنیان که پرورش یافته این دانشگاه‌هاست می تواند ایده‌های فنی این دانشگاه‌ها که متمایز و نوآور هستند تجار‌سازی کند.

شهیدزاده در رابطه با تجاری سازی ایده های فنی و صادرات محور افزود: ارز در نظر گرفته شده برای صادرات با نرخ 11درصد در اختیار بخش‌های مربوطه که تولیدات داخلی دارند، قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس