معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / خطر نابودی 110 میلیون شغل در بخش گردشگری جهان به دلیل شیوع کرونا

خطر نابودی 110 میلیون شغل در بخش گردشگری جهان به دلیل شیوع کرونا

خطر نابودی ۱۱۰ میلیون شغل در بخش گردشگری جهان به دلیل شیوع کرونا

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری گفت: بحران در بخش گردشگری که از همه گیری ویروس کرونا آسیب شدیدی دیده است، می تواند ۱۱۰ میلیون شغل در سراسر جهان را در خطر نابودی قرار دهد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، سازمان جهانی گردشگری پیش بینی کرده گردشگری جهان 70 درصد در سال جاری میلادی کوچک شود. این بزرگ ترین سقوط گردشگری از دهه 1950 است.

زوراب پلولیکا شویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، به روزنامه آلمانی هندلزبلاگ گفت بحران در بخش گردشگری که از همه گیری ویروس کرونا آسیب شدیدی دیده است، می تواند 110 میلیون شغل در سراسر جهان را در خطر نابودی قرار دهد. وی اضافه کرد در حالی که سفرهای بین المللی کاهش قابل توجهی داشته، جریان گردشگری به مناطق روستایی احتمالا افزایش می یابد و مسیر جدیدی را برای چندین سال‌ آینده ایجاد می‌کند.

70 درصد رکود در صنعت گردشگری بر این فرض استوار است که کشورها مرزهای خود را در ماه اوت باز میکنند. در حالی که کشورهای اروپایی از قرنطینه های ویروس کرونا بیرون آمدهاند و برای باز کردن مرزها در تعطیلات تابستان آماده میشوند، سایر کشورها هم قصد دارند علی رغم اینکه ویروس کرونا هنوز کاملا تحت کنترل قرار نگرفته، مرزهای خود را بازگشایی کنند.

بزرگترین شرکت خدمات گردشگری جهان 8 هزار نفر را اخراج می‌کنددرآمد فعالان بخش گردشگری با شیوع کرونا به صفر رسید

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری اشاره کرد با اینکه مدتها طول می‌کشد تا گردشگری به مسیر سابق بازگردد، ولی به زودی شرایط بهتری را تجربه میکند.

بخش گردشگری ضربه سختی از همه‌گیری ویروس کرونا خورده و سفرهای بین المللی تقریباً متوقف شدهاست. برخی خطوط هوایی به همراه شرکت های هواپیماسازی ده‌ها هزار نفر از نیروی کار خود را به منظور کاهش هزینه هایشان برای بقا در این بحران اخراج کرده اند. طبق گزارش شورای جهانی سفر و گردشگری، صنعت گردشگری 10.3 درصد تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل داده و 330 میلیون شغل در سراسر دنیا را در بر می‌گیرد.

انتهای پیام/155

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس