معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / خودروهای هیوندای در بنادر آمریکا منتظر خریدار هستند

خودروهای هیوندای در بنادر آمریکا منتظر خریدار هستند

خودروهای هیوندای در بنادر آمریکا منتظر خریدار هستند

محموله های خودروهای هیوندای ارسال شده از کره جنوبی اکنون در بنادر آمریکا مانده‌اند. کاهش تقاضا و افزایش ذخیره این خودروها روند تحویل گرفتن آنها را توسط تاجران کند کرده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، با توقف تولید خودروسازان دیترویت در ماه مارس به خاطر همه گیری ویروس کرونا، شرکت هیوندای موتور کره جنوبی فعالیت کارخانه های خود را برای صادرات خودرو به آمریکا آغاز کرد. این اقدام برای پنجمین گروه خودروسازی بزرگ دنیا بسیار هزینه‌بر است.

هیوندای از اواخر ماه مارس تولید داخلی خودرو را 98 درصد ظرفیت خود افزایش داد. دلیل این افزایش تولید نه تنها بهبود بازار کره پس از شرایط نامساعد ماه فوریه بلکه تقاضای خودروهای تاکسون و سایر مدل ها از طرف مشتریان آمریکایی است. آمریکا بزرگ‌ترین بازار خارجی هیوندای در خارج از از چین است.

در حالیکه شرکت هیوندای از معدود خودروسازان جهانی است که تولید آن در خانه بهبود یافته، ولی خوش بینی های آن برای صادرات به آمریکا به خاطر حساسیت پایین مصرف کنندگان و اقدامات رقبا برای محافظت از قلمرویشان از بین رفته است.

محموله های خودروی ارسال شده از کره جنوبی اکنون در بنادر آمریکا مانده‌اند. کاهش تقاضا و افزایش ذخیره این خودروها روند تحویل گرفتن آنها را توسط تاجران کند کرده است.

این شرکت هفته گذشته خط تولید خودروی تاکسون را در خانه به مدت 5 روز متوقف کرد. کیا موتورز هم قصد دارد سه کارخانه خود را در کره به مدت یک هفته ببندد. تحلیلگران حالا انتظار یک کاهش شدید در میزان درآمد در سه ماهه اول را دارند.

برد کنون، مدیرعامل یکی از نمایندگی های فروش هیوندای در کالیفرنیا که درآمدش نسبت به آغاز شیوع ویروس کرونا 50 درصد کاهش یافته می گوید:« امیدوارم این شرایط تا اواسط ماه آینده بهبود یابد. اگر چنین اتفاقی نیفتد مجبوریم بسیاری از کارکنان خود را اخراج کنیم».

خودروسازان اروپا به تدریج تولید خود را از سر می گیرندفروش خودرو در اروپا نصف شد

هیوندای یک کارخانه در آلاباما دارد که تا اول ماه مه بسته خواهد بود ولی آمریکا برای برطرف کردن نیازهای خود به واردات نیاز دارد. تنها نیمی از خودروهایی که در آمریکا فروخته میشود در آمریکای شمالی ساخته می شوند. این رقم برای خودروهای تویوتا، نیسان وهوندا 68 تا 85 درصد است. این خودروسازی ها هم فعالیت خود را تا ماه مه متوقف کرده اند.

شرکت هیوندای حدود 61 درصد خودروهای خود را در خارج از کشور می سازد که نسبت به 48 درصد یک دهه گذشته افزایش داشته است. به این ترتیب، این خودروسازی نسبت به بسته شدن کارخانه هایش در خارج از کره و کاهش تقاضا در خارج از بازار خانگی اش بسیار آسیب پذیر است.

انتهای پیام/124

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس