معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / دبیرکل انجمن لوازم خانگی: انتظار گران نشدن لوازم خانگی نداشته باشید

دبیرکل انجمن لوازم خانگی: انتظار گران نشدن لوازم خانگی نداشته باشید

دبیرکل انجمن لوازم خانگی: انتظار گران نشدن لوازم خانگی نداشته باشید

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: با توجه به تورم ۴۲ درصدی و دوبرابر شدن نرخ ارز نمی توان از تولیدکننده انتظار داشت قیمت ها را ثابت نگه دارد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباس هاشمی دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: با افزایش بالای 100 درصدی قیمت مواد اولیه داخلی و تاخیر دو سه ماهه بانک مرکزی در تخصیص ارز، تورم و افزایش دستمزدها واحدهای تولیدی در زمینه تولید به مشکل خورده اند.

او افزود: تاکنون از طرف انجمن درخواستی برای افزایش قیمت لوازم خانگی ارائه نشده است و اسناد نشان می دهد با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه شاید حدود 30 تا 35 درصد افزایش قیمت داشته باشیم اما افزایش قیمت به طور رسمی نداشته ایم.

وی گفت: پیش بینی می شود با توجه به کمبود مواد اولیه کمبود کالا نیز در ماه های آینده داشته باشیم.

هاشمی افزود: با توجه به تورم 42 درصدی و دوبرابر شدن ارز نمی توان از تولیدکننده انتظار داشت قیمت ها را ثابت نگه دارد. بخش بزرگی از تولید کنندگان به دلیل عدم دسترسی مواد اولیه در بورس مواد اولیه را از بازار آزاد تهیه می کنند و برنامه ریزی شش ماهه برای واحد تولیدی در این شرایط غیرممکن است.

وی گفت: پیشنهاد انجمن این است که اموری که قابل تفویض به بخش خصوصی است انجام شود و وزارت صمت برون سپاری و اعتماد به بخش خصوصی را داشته باشد تا به جهش تولید مد نظر برسیم.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس