معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / دولت نگهبان را به دولت باغبان تبدیل می‌کنیم

دولت نگهبان را به دولت باغبان تبدیل می‌کنیم

دولت نگهبان را به دولت باغبان تبدیل می‌کنیم

معاون وزیر اقتصاد از تغییر سیستم نظارت بر فعالیت های اقتصادی از نظارت پیشینی به پسینی خبر داد و گفت: دولت باید از دولت نگهبان به دولت باغبان تبدیل شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد علی دهقان دهنوی صبح امروز در مراسم افتتاح پنجره واحد فیزیکی کسب و کار اظهار داشت: کاری که امروز شروع می کنیم یکی از ده شاخصی است که فضای کسب و کار در دنیا با آن سنجیده می شود.اگر یک فعال اقتصادی بخواهد کاری را شروع کند نیاز به ثبت شرکت و سایر مراحل دارد تا بتواند برای شروع فعالیت آماده شود، که این کار متوسط 72 و نیم روز طول می کشید.

وی با بیان اینکه رتبه ایران در دنیا در بخش بهبود فضای کسب و کار 178 است که باید بدانیم فرق ما با کشوری که رتبه نخست را دارد و این روند را در نصف روز طی می کند، چیست گفت: سیستم نظارت کشور ما مبتنی بر رویکرد نظارت پیشین است و باید این نظارت را از نظارت پیشینی به پسینی تغییر دهیم.

معاون وزیر اقتصاد افزود: برای شروع فعالیت اقتصادی افراد باید به حداقل ها اکتفا کرده و نظارت های لازم به بعد از مراحل ثبت موکول شود. بنابراین این اقدام با همکاری و همت اداره پست،سازمان مالیات، اداره ثبت شرکتها و .. امروز شروع می شود و روند 72 روزه دریافت مجوز شروع فعالیت به سه روز کاهش می یابد.

دهنوی ادامه داد: افراد نیازی برای دریافت کد اقتصادی که حدود 55 روز طول می کشید، نداشته و کد ملی آنها کد اقتصادی فرد است و در نهایت، امیدواریم تا پایان سال سایر شاخص ها را نیز پیش ببریم و انشالله دولت ما از دولت نگهبان به دولت باغبان تبدیل شود و مثل باغبان محیط رشد را برای بخش خصوصی فراهم کند.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس