معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / رصد توزیع لوازم خانگی از کارخانه تا خانه/ واحدهای صنفی گران فروش پلمب می‌شوند

رصد توزیع لوازم خانگی از کارخانه تا خانه/ واحدهای صنفی گران فروش پلمب می‌شوند

رصد توزیع لوازم خانگی از کارخانه تا خانه/ واحدهای صنفی گران فروش پلمب می‌شوند

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از پیشنهاد رصد بازار لوازم خانگی از درب کارخانه تا خانه و پذیرش این موضوع از سوی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت خبر داد و گفت: در صورت افزایش قیمت لوازم خانگی بیش از ۲۵ درصد واحد صنفی پلمب می‌شود.

– اخبار اقتصادی –

مرتضی میری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت نابه سامان بازار لوازم خانگی اظهار داشت: روز گذشته پیشنهادی به وزارت صنعت مبنی بر رصد کالا از درب کارخانه تا درب منزل ارائه شد که این موضوع مورد تأیید معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت قرار گرفت. بنابراین مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و گران فروشی حتما شکایت کرده و یا به سازمان حمایت اعلام کنند.

وی با بیان اینکه قرار است فردا جلسه‌‌ای در این خصوص با معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت داشته باشیم تا ابعاد این موضوع بررسی شود، گفت:‌قرار است در این بازرسی ها تعداد کالایی که مغازه‌دار از کارخانه خریداری می‌کند و فروش آن به مصرف کننده رصد شود.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی،کمبود کالا وجود دارد و نمی توان آن را انکار کرد ولی مهم این است که این مقدار کالا با کنترل توزیع شود.

میری در خصوص به روز شدن سامانه 124 در بخش لوازم خانگی نیز خاطر نشان کرد:‌ تا کنون 12 شرکت در سامانه 124 قیمت‌های خود را اعلام کرده اند و حدود 8 شرکت نیز لیست قیمت خود را به سازمان حمایت ارائه کرده اند و آماده ثبت در سامانه است. بنابراین تا شنبه 20 شرکت فهرست قیمتی خود را درج خواهند کرد و در صورتی که مردم قیمت‌هایی بیش از نرخ های مصوب را در مغازه مشاهده کردند،‌ سریعاً گزارش داده و پس از مشاهده سریعاً برخورد و مغازه پلمپ خواهد شد.

وی در خصوص کاهش تولید و برنامه اتحادیه برای افزایش تولید، تصریح کرد: همه تلاش ما این است که بتوانیم ارز و قطعات مورد نیاز تولید کنندگان را تأمین کنیم و سرپرست وزارت صمت نیز قول اعطای اولویت ارز و ورق را به لوازم خانگی داده است؛ بنابراین اگر این اقدامات محقق شود؛ مشکلات این حوزه در کمبود کالا برطرف خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به اینکه هر روز جلساتی برای کنترل و نظارت بر بازار برگزار می‌شود و با توجه به اینکه همه تولید کنندگان و حتی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی افزایش 20 درصدی برای تلویزیون و 25 درصدی برای سایر اقلام را پذیرفته‌اند و بر همین اساس نیز قیمت‌ها در سامانه 124 درج خواهد شد؛ بنابراین تولیدکنندگان در صورتی که قیمت ها را بیش از 25 درصد افزایش داده باشند باید نرخ‌ها کاهش و در غیر این صورت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس