معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / سازمان بازرسی کل کشور: وزارت صنعت در افزایش قیمت خودرو باید کارشناسی عمل کند

سازمان بازرسی کل کشور: وزارت صنعت در افزایش قیمت خودرو باید کارشناسی عمل کند

سازمان بازرسی کل کشور: وزارت صنعت در افزایش قیمت خودرو باید کارشناسی عمل کند

در نامه سازمان بازرسی کل کشور به وزیر صنعت آمده اصلاح قیمت خودرو مشروط به تضمین عواملی همچون جلوگیری از ایجاد حاشیه بازار، توجه به زنجیره تأمین، انجام تعهدات ، افزایش خدمات پس از فروش، لزوم داخلی سازی و کاهش ارزبری انجام شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، براساس نامه سازمان بازرسی کل کشور به رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شده است که با توجه به جلسه 15 اردیبهشت ماه کارگروه تنظیم بازار و مباحث مطروحه در قیمت گذاری خودرو منتج به اتخاذ تصمیم درباره اصلاح قیمت ها مشروط به تضمین عواملی همچون جلوگیری از ایجاد حاشیه بازار ، توجه به زنجیره تأمین، انجام تعهدات ، افزایش خدمات پس از فروش، لزوم داخلی سازی و کاهش ارزبری، افزایش تولید و افزایش کیفیت از ناحیه خودروسازان و با توجه پی نوشت معاون اول رئیس جمهور دایر بر ضرورت اجرای پیشنهاد این سازمان ، از آنجا که اقدامی از ناحیه آن وزارتخانه در این خصوص ملاحظه نگردید و از طرفی به واسطه آنکه ابزار نظارتی لازم برای تحقق عوامل مشروط به اصلاح قیمت احصاء نگردیده که بدون آن صرفا زمینه افزایش پی در پی قیمت خودرو فراهم خواهد شد، لذا شایسته است دستور فرمایید کارگروه تنظیم بازار گزارشی در خصوص تحقق پبشنهاد این سازمان ارائه و ترتیبی اتخاذ نماید تا با تبیین نقشه راه تحقق عوامل مشروط و با پیش بینی ابزار سنجش هریک از آن عوامل و اطمینان از حصول آنها متعاقبا در خصوص اصلاح قیمت ها با ملحوظ نمودن نظر کارشناسی شورای رقابت به واسطه جایگاه قانونی آن شورا تصمیم گیری و از نتیجه اقدامات این سازمان را مطلع نمایند.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس