معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / سخنگوی تعزیرات: وضعیت فعلی قیمت لبنیات "گرانفروشی" است/سازمان حمایت هیچ گزارش تخلفی نداده است

سخنگوی تعزیرات: وضعیت فعلی قیمت لبنیات "گرانفروشی" است/سازمان حمایت هیچ گزارش تخلفی نداده است

سخنگوی تعزیرات: وضعیت فعلی قیمت لبنیات "گرانفروشی" است/سازمان حمایت هیچ گزارش تخلفی نداده است

سخنگوی تعزیرات گفت: وضعیت فعلی لبنیات از نظر ما گرانفروشی است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، قیمت بسیاری از کالاها در سطح بازار حال و روز خوبی ندارد و در حالی که در ابتدای بحران کرونا توصیه‌های دولتی حاکی از این بود که نباید شاهد افزایش غیرقانونی و بی‌ضابطه قیمت‌ها باشیم، اما همزمان با بازگشایی اصناف و شروع به کار مجدد آنها، مردم با رشد عجیب قیمت بسیاری از کالاها و خدمات شدند.

رشد قیمت‌ها که از بازار خودرو شروع شده بود، حالا از حوزه گوشت و لوازم خانگی گذشته و خود را به بازار لبنیات رسانده‌ است؛ بازاری که هر سال حداقل یک‌بار با افزایش قیمت بی‌ضابطه و غیرقانونی خود را در منظر مردم و رسانه‌ها و مسئولان نظارتی قرار می‌دهد و معمولا هم تولیدکننده است که محصول خود را با قیمت‌ موردنظر یا نزدیک به هدف، روانه بازار می‌کند.

در روزهای گذشته هم دوباره گرانی محصولات لبنی گلایه مردم را در پی داشت که سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه خبر درباره این موضوع گفت: متأسفانه ابتدای هر سال شاهد یکسری افزایش قیمت‌های تحمیلی از سوی کارخانجات هستیم که موجب ناراضایتی مردم می‌شود؛ متولیان امر در سازمان حمایت باید از همان ابتدای سال افزایش قیمت قانونی را اعلام کنند تا تولیدکننده و مصرف‌کننده تکلیف خود را بدانند اما الان وضعیت طوری است که اول افزایش قیمت از سوی تولیدکنندگان انجام می‌شود بعد درباره آن حرف می‌زنند و دعوا می‌کنند و در نهایت توافق می‌کنند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تأکید کرد: از نگاه ما وضعیت فعلی گرانفروشی است و گزارش‌های تخلف باید از سوی دستگاه‌ها مسئول ارسال شود. تا الان چیزی از سوی سازمان حمایت به عنوان تخلف به ما ارجاع نشده است.

وی ادامه داد: تخلف را سازمان حمایت باید اعلام کند تا زمانی که قیمت جدید را اعلام نکند قطعا این افزایش قیمت‌ها از سوی تولیدکنندگان لبنیات، گرانفروشی است. حرف ما این است که سازمان حمایت افزایش قیمت را شفاف اعلام کند نه اینکه کارخانه تولیدکننده ابتدا بیاید به صورت پلکانی قیمت را افزایش دهد و بعد از آن به سمت پذیرش قیمت‌ها برویم؛ کارخانه لبنی نباید این اجازه را داشته باشد که تا قبل از اعلام رسمی قیمت‌ها،‌ خودسرانه به افزایش قیمت‌ اقدام کند.

واکنش مردم به گردن‌کشی یک تولیدکننده لبنیات: بخاری از دولتی‌ها بلند نمی‌شود، مردم باید تحریم کنندآمارهای جدید تعزیرات از رشد چشمگیر تخلفات خودروسازان و شرکت‌های لبنیاتیانتقاد معاون دادستان‌کل از بی‌ثباتی در قیمت لبنیات/ ستاد تنظیم بازار جدی‌تر ورود کند"بازار بی‌ناظر" شاهکار دولت دوازدهم؛ تعزیرات را احیا کنید!واکنش تمسخرآمیز مدیر کارخانه لبنی به جریمه 70میلیاردی تعزیرات: به گرانفروشی ادامه‌ می‌دهیم

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس