معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / سهم بالای اصناف در فهرست گیرندگان تسهیلات کرونا

سهم بالای اصناف در فهرست گیرندگان تسهیلات کرونا

سهم بالای اصناف در فهرست گیرندگان تسهیلات کرونا

سرپرست امور اصناف و بازرگانان ایران از تهیه لیست افراد فاقد بیمه برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت خبر داد و گفت: اصناف بیشترین سهم را در بین مشاغل مورد حمایت و دریافت تسهیلات دولت دارند.

– اخبار اقتصادی –

جمشید گلپور در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در خصوص اعتراض اتاق اصناف ایران به فهرست اعلامی حمایت دولت از صنوف متضرر از کرونا اظهار داشت: درست است که همه صنوف در این شرایط متضرر شده اند ولی بودجه دولت محدود بوده و بر همین اساس با در نظر گرفتن اولویت و معیارهای مشخص، این لیست نهایی شد.

وی با بیان اینکه سهم اصناف در لیست تسهیلات مشاغل متضرر از کرونا بیشتر از سایر بخش‌ها است،‌گفت:‌ کیف و کفش، پوشاک،‌ مواد غذایی، تالارها، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه از جمله صنوفی هستند که در فهرست حمایت دولت قرار گرفته‌اند، زیرا این صنوف به دستور دولت و به اجبار تعطیل شده‌اند.

سرپرست امور اصناف و بازرگانان ایران با تأکید بر اینکه اگر شرایط و وضعیت مالی کشور بهتر شد، قطعاً حمایت از سایر صنوف در برنامه دولت قرار دارد،‌ خاطر نشان کرد:‌ نمی توان سایر مشاغل از جمله ایران گردی و جهانگردی، بخشهای خصوصی آموزش و پرورش را نادیده گرفت زیرا این مشاغل هنوز مجوز شروع فعالیت دریافت نکرده‌اند، در حالی که صنوف بعد از گذشت دو ماه به مرور از اواخر اردیبهشت‌ماه مجوز بازگشایی دریافت کردند.

گلپور افزود:‌ بر همین اساس تلاش شده همه مشاغل و آنهایی که بیشترین ضررها را متحمل شده‌اند،‌ در این فهرست قرار بگیرند. البته در ابتدا قرار بود تنها مشاغلی که در این فهرست قرار دادند و دارای بیمه تأمین اجتماعی هستند مشمول دریافت تسهیلات می‌شوند ولی در حال حاضر اعلام شده که مشاغلی فاقد بیمه نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در حال تهیه لیست مشاغل آسیب دیده فاقد بیمه که مشمول حمایت دولت می‌شوند هستیم که مجموع اصناف فاقد بیمه و دارای بیمه 700 هزار عدد است که حدود 200 هزار نفر دارای بیمه و 500 هزار نفر فاقد بیمه وجود دارد. فهرست 200 هزار نفر دارای بیمه به وزارت کار ارسال شده و مابقی که فاقد بیمه هستند نیز در حال جمع‌آوری بوده و به وزارت کار در قالب سایت کارا ارائه می کنیم.

سرپرست امور اصناف و بازرگانان ایران در پایان گفت:‌ تعدادی از اصناف تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند که آمار دقیقی از تعداد آنها در دست نیست ولی تعداد زیادی هنوز ثبت نام نکرده‌اند که به آنها پیامک شده تا برای ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس