معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / سیلی از بدهی شرکتی در آمریکا بهبود اقتصادی را سخت‌تر می‌کند

سیلی از بدهی شرکتی در آمریکا بهبود اقتصادی را سخت‌تر می‌کند

سیلی از بدهی شرکتی در آمریکا بهبود اقتصادی را سخت‌تر می‌کند

افزایش بدهی بر توانایی شرکت ها در سرمایه گذاری در بخش های دیگر تاثیر می گذارد و جلوی پیشرفت آنها را می گیرد. این شرکتها فقط نباید جوابگوی سهامداران یا کارکنان خود باشند، باید به بدهکاران خود نیز پاسخ دهند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان ان، بدهی شرکتی حتی قبل از بحران ویروس کالا هم در حد بسیار بالایی قرار داشت و حالا با سرعتی بی سابقه افزایش می یابد چون شرکت ها پول کافی برای مقابله با این بحران را ندارند.

بدهی افزوده می تواند روند بهبود اقتصادی را بسیار سخت‌تر کند. شرکت ها مجبورند این وام ها را به حداقل برسانند بنابراین برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود را کاهش می‌دهند، پروژه های هزینه سرمایه ای را به تعویق می‌اندازند یا کارگرانی را که طی بحران کرونا اخراج کرده بودند دیرتر بر سر کار هایشان باز می گردانند.

ویل کایگر اسمیت از شرکت تحقیقاتی دبتوایر می گوید:« اگر یک شرکت تنها برای بقا درطول بحران ویروس کرونا زیر بار بدهی برود، این وام گیری بر توانایی آن در سرمایه گذاری در بخش های دیگر تأثیر می گذارد و جلوی پیشرفت آن را می گیرد. این شرکتها فقط نباید جوابگوی سهامداران یا کارکنان خود باشند، باید به بدهکاران خود نیز پاسخ دهند».

ارزش اوراق قرضه سرمایه گذاری شرکتی که تا حالا در 2020 توسط شرکت‌های خارج از بخش مالی صادر شده 425 میلیارد دلار است. این تقریباً دو برابر مقداری است که سال گذشته در همین زمان منتشر شد.

شرکت ها همچنین به اعتباراتی روی آورده اند که قبل از این بحران و حتی سالها قبل جمع‌آوری کرده بودند. آنها بیشتر و یا در برخی موارد همه پول نقد در دسترس را بیرون می کشند. بیش از 50 شرکت یک میلیارد دلار از اعتبار خود را طی دو ماه گذشته استفاده کرده اند.

احتمال خرید سهام شرکت‎های نفتی آمریکا توسط دولت ترامپ صنعت نفت آمریکا در آستانه ورشکستگی قرار دارد

از یازدهم ماه مارس شرکت ها بیش از 220 میلیارد دلار پول نقد از اعتبارات موجود خود بیرون کشیده اند. 52 میلیارد دلار از این برداشت ها توسط شرکتهای بوئینگ، جنرال موتورز، فورد و فیات کرایسلر بوده است.

این شرکتها به همراه خطوط هوایی، رستورانها، خرده‌فروشی ها و هتل های زنجیره ای سعی می کنند کاهش قابل توجه فروش خود را جبران کنند. اکسون موبیل که ضربه سختی از کاهش تقاضای نفت و سقوط قیمت آن خورده، 18 میلیارد دلار از اوراق قرضه خود را فروخته است.

جنرال الکتریک و دیزنی، دو شرکت دیگری که به سختی از تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا آسیب دیده اند، هر کدام 6 میلیارد دلار اوراق قرضه فروخته اند.

برخی شرکت‌هایی که آسیب چندانی ندیده اند هم بر حجم بدهی های خود اضافه کرده اند. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در مورد خطر افزایش بدهی شرکتی مخصوصاً در رکود اقتصادی پیش رو هشدار داده است.

انتهای پیام/160

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس