معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / صندوق ضمانت صادرات با ساتکاب تفاهم امضا کرد/ بهرامی: دنبال حضور موثر در صنعت آب و برق کشورهای همسایه هستیم

صندوق ضمانت صادرات با ساتکاب تفاهم امضا کرد/ بهرامی: دنبال حضور موثر در صنعت آب و برق کشورهای همسایه هستیم

صندوق ضمانت صادرات با ساتکاب تفاهم امضا کرد/ بهرامی: دنبال حضور موثر در صنعت آب و برق کشورهای همسایه هستیم

مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران، صنعت آب و برق را در صدر صادرات خدمات فنی و مهندسی دانست و گفت: استراتژی اصلی از این تفاهم حضور مؤثر در کشورهای همسایه است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، افروز بهرامی در مراسم امضای جدیدترین تفاهم نامه این صندوق با شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) گفت: صنعت آب و برق به عنوان کالای اساسی پیش نیاز همه فعالیتهای اقتصادی و تولیدی است که خوشبختانه با پیشرفت های حاصل شده در این صنعت توان بزرگی در صادرات خدمات فنی و مهندسی و بخصوص ساخت تمام بخش های نیروگاهی و صادرات آن به سایر کشورها ایجاد گردیده است. بطوریکه آب و برق در صدر صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور با استانداردهای جهانی و قابل رقابت با معروف ترین برندهای دنیا قرار دارد .

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اظهار داشت: استراتژی مشترک صندوق و ساتکاب حضور موثر در کشورهای همسایه می باشد و حمایت و پشتیبانی ساتکاب از بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان برای حفظ موفقیت و نفوذ در بازارهای صادراتی و نیز حمایت صندوق از این شرکتها برای پوشش ریسک های صادراتی و تامین مالی در کنار هم ظرفیت بسیار مناسبی برای تسهیل صادرات را فراهم می آورد.

بهرامی اضافه کرد: ریسک های سیاسی و تجاری از عمده دغدغه های بخش خصوصی می باشد که صندوق می تواند با پوشش این ریسک ها و تامین منابع مالی ظرفیت های خوبی را برای بخش خصوصی به منظور حضور در این بازارها ایجاد کند .

وی با بیان اینکه صندوق تلاش کرده در شرایط فعلی با کاهش فرانشیز و بخشودگی جرایم تسهیلاتی را به صادرکنندگان ارائه دهد ،ابرازامیدواری کرد، همکاری این دو مجموعه بتواند باعث افزایش صادرات بخصوص به کشورهای همسایه و رونق و جهش تولید شود .

* ٩ هدف اصلی از تفاهم نامه با صندوق ضمانت صادرات

محمد ولی علاء الدینی ، رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شرکت ساتکاب نیز در این مراسم با اشاره به اینکه صنعت آب و برق در حال حاضر با استانداردهای بین المللی توانایی فعالیت در خارج از کشور را دارد، گفت: امروزه تجهیزات صنعت آب و برق 95 الی 98 درصد در داخل کشور تولید می شود.

علاء الدینی با اشاره به سهامداری ساتکاب در بیش از 200 شرکت تخصصی ، افزود: یکی از این شرکتها مپنا است که جزء چهار شرکت برتر نیروگاه ساز گازی دنیا است .

وی با بیان اینکه در بخش خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی متخصصی به عنوان مشاور در پروژه های خارجی حضور دارند،ادامه داد:ساتکاب تلاش کرد خلاء های بوجود آمده را جهت فعالیت هرچه بهتر شرکتهای ایرانی در بازارهای خارجی برطرف کند.

مدیرعامل ساتکاب یکپارچه سازی نظام بیمه ، توسعه صادرات ، حمایت از ساخت داخل و یکپارچه سازی فناوری اطلاعات از عمده محورهای عملیاتی ساتکاب برشمرد و ابراز امیدواری کرد، حمایت صندوق بتواند برای حضور شرکتها دربازارهای جهانی درشرایط فعلی راهگشا باشد .

علاء الدینی تصریح کرد: آب و برق زیرساخت همه فعالیت ها است و تعامل با صندوق ضمانت صادرات ایران در سال جهش تولید می تواند خدمات بزرگی را به صنعت آب و برق ارائه کند.

هدف از این تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی ، افزایش سرمایه گذاری خارجی و تامین ، تجهیز منابع مالی برای صادرکنندگان وسرمایه گذاران ایرانی در حوزه ساخت و تهیه کالای آب وبرق و انرژی کشور و استفاده از ظرفیت های اقتصادی ، پژوهشی وبازاریابی طرفین در افزایش ضریب نفوذ خدمات بیمه اعتبار صادراتی و ارتقاء شبکه توزیع خدمات و جذب و نگهداشت مشتریان جدید وفعلی وفرهنگ سازی در این زمینه است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس