معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ضربه سخت کرونا به صنعت فولاد جهان/ تولید آمریکا 6 و آلمان 21 درصد کاهش یافت

ضربه سخت کرونا به صنعت فولاد جهان/ تولید آمریکا 6 و آلمان 21 درصد کاهش یافت

ضربه سخت کرونا به صنعت فولاد جهان/ تولید آمریکا ۶ و آلمان ۲۱ درصد کاهش یافت

اتحادیه جهانی فولاد در تازه ترین گزارش خود از میزان تولید ماهانه فولاد ۶۴ کشور جهان اعلام کرد که میزان تولید فولاد جهان در ماه مارس به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و تعطیلی کارخانجات با ۶ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه جهانی فولاد در تازه ترین گزارش خود از میزان تولید ماهانه فولاد 64 کشور جهان اعلام کرد که میزان تولید فولاد جهان در ماه مارس به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و تعطیلی کارخانجات با 6 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 147 میلیون و 100 هزار تن رسیده است.

بر اساس این گزارش، میزان تولید فولاد جهان در 3 ماهه نخست امسال نیز با 1.4 درصد افت نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 443 میلیون تن رسیده است. این در حالی است که بر خلاف روند جهانی، تولید فولاد ایران در ماه مارس امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 14.1 درصد رشد به 2 میلیون و 250 هزار تن رسیده است. همچنین میزان تولید فولاد ایران در 3 ماهه نخست سال جاری میلادی با 13.2 درصد رشد نسبت به سه ماهه مشابه پارسال به 6 میلیون و 750 هزار تن رسیده است.

ایران در این فهرست جزء 10 کشور عمده تولیدکننده فولاد جهان قرار دارد. در میان 10 تولید کننده عمده فولاد جهان جز ایران و ترکیه همگی کشورها (چین، هند، ژاپن، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، برزیل و آلمان) شاهد کاهش بوده اند. ترکیه نیز شاهد رشد اندک 4.1 درصدی بوده است. بدین ترتیب ایران در ماه مارس 2020 بیشترین رشد تولید فولاد جهان را در بین 10 کشور نخست این جدول به خود اختصاص داده است.

این گزارش حاکی است، ایران در میان کشورهای خاورمیانه بزرگترین تولیدکننده فولاد به شمار می رود و کشورهای عربستان، امارات و قطر در رتبه های بعدی قرار دارند. در این فهرست، چین با تولید 78 میلیون و 975 هزار تن فولاد همچنان با فاصله ای قابل توجه بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان است. تولید فولاد چین در ماه مارس 1.7 درصد کاهش داشته است. این در حالی است که تولید فولاد آمریکا در این ماه با 6 درصد افت به 7 میلیون و 222 هزار تن رسیده است. بیشترین افت تولید در بین 10 کشور بزرگ تولیدکننده به آلمان اختصاص دارد که تولید ان با 20.9 درصد کاهش به 2 میلیون و 900 هزار تن رسیده است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس