معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ضرر بالای گلفروشان در شرایط کرونا/ ماندگاری کم مشکل اصلی این صنف است

ضرر بالای گلفروشان در شرایط کرونا/ ماندگاری کم مشکل اصلی این صنف است

ضرر بالای گلفروشان در شرایط کرونا/ ماندگاری کم مشکل اصلی این صنف است

رئیس اتحادیه گلفروشان با اشاره به ضرر بالای گل فروشان به دلیل شیوع کرونا، گفت: ماندگاری کم گل، وضعیت ما را با سایر مشاغل متفاوت می کند.

– اخبار اقتصادی –

اکبر شاهرخی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت این صنف با توجه به شیوع کرونا اظهار داشت: صنف ما به نوعی در حال ورشکستگی است زیرا همه جشن ها، تالارها و مراسم های ختم تعطیل شد و با توجه به این شرایط وضعیت خوبی نداریم.

وی با بیان اینکه ماه رجب و شعبان مهمترین و بهترین ماه برای صنف گل فروشان بود که به دلیل کرونا و قرنطینه تعطیل بودیم، گفت: بعد از یک هفته از بازگشایی نیز ماه مبارک رمضان شروع شد که همیشه در این ماه بازار دچار رکود می شود، بنابراین وضعیت خوبی نداریم.

*ماندگاری کم گل دلیل اصلی ضرر گلفروشان

رئیس اتحادیه گل فروشان در خصوص وضعیت تولید گل نیز خاطر نشان کرد: تولید کنندگان نیز همانندمغازه داران متضرر شدند زیرا شغل گل فروشی برعکس سایر مشاغل به دلیل ماندگاری کم محصولات عدم فروش برابر با ضرر کامل است. برخی از مشاغل در مدت قرنطینه اگر فروش نداشتند، بعد از بازگشایی حتی با قیمت بیشتر توانستند فروش را شروع کنند ولی گل فروشان وضعیتشان کاملا متفاوت است زیرا کالای آنها قابل نگهداری نبوده و عدم فروش برابر با ضرر است.

به گفته وی، بخش تولید نیز ضرر زیادی متحمل شده، زیرا در زمان قرنطینه گلخانه ها دست نخورده و حتی برای از بین بردن گلهای خراب نیز باید بهکارگران پول بدهند. بنابراین با توجه به خسارت بالای تولیدکنندگان، قرار شد وزارت جهاد کشاورزی خسارت آنها را جبران کند. همچنین، تولیدکنندگان برای کشت مجدد دست نگه داشته اند.

شاهرخی با بیان اینکه ما نیز مانند سایر مشاغل در خصوص مالیات و حق بیمه خواستار کمک از سوی دولت هستیم، تصریح کرد: هر گل فروشی حداقل دو کارگر دارد که برخی از مغازه داران تصمیم به تعدیل کارگران خود داشتند که با صحبت کردن و دعوت آنها به صبر، مانع این کار شدیم ولی واقعا شرایط سخت است که تنها امیدمان به بهبود شرایط و تغییر این وضعیت است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس