معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / فاصله قیمت مصوب و آزاد تخم مرغ به 5 هزار تومان کاهش یافت

فاصله قیمت مصوب و آزاد تخم مرغ به 5 هزار تومان کاهش یافت

فاصله قیمت مصوب و آزاد تخم مرغ به ۵ هزار تومان کاهش یافت

با افزایش نرخ مصوب هرشانه ۳۰ عددی تخم مرغ به مبلغ ۴۲.۵ هزار تومان، فاصله آن با قیمت ۴۸ تا ۵۵ تومان بازار آزاد کاهش یافت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با افزایش توزیع تخم مرغ به قیمت مصوب هرشانه 42.5 هزار تومان در میادین میوه و تره بار و برخی از فروشگاه های زنجیره ای، قیمت این محصول کمی در بازار آزاد نیز کاهش یافته است.

نرخ مصوب هرشانه 30 عددی تخم مرغ در گذشته حدود33 هزار تومان بود که اکنون به 42.5 هزار تومان افزایش یافته و فاصله خود را با بازار آزاد کم کرده است.

مشاهدات میدانی خبرنگار خبرگزاری تسنیم نشان میدهد که قیمت هرشانه 30 عددی تخم مرغ فله تا 48 هزار تومان کاهش یافته هرچند در برخی از فروشگاه همچنان تا 55 هزار تومان عرضه میشود.

تخم مرغ های بسته بندی شده نیز با قیمت های متفاوتی عرضه میشود به طوری که هرشانه 20 عددی 37 تا 70 تومان قیمت گذاری شده است.

درباره دلایل افزایش قیمت تخم مرغ باید به کاهش جوجه ریزی مرغداران و افزایش حذف گله های مولد در ماه های گذشته به منظور افزایش قیمت این محصول اشاره کرد؛ همچنین باید اذعان داشت که مرغداران در ماه های انتهای دولت دوازدهم با افزایش افسار گسیخته هزینه های تولید و کمبود نهاده های دامی مواجه بودند.

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است که تولید تخم مرغ در کشور دوباره به اندازه قبل برگشته است اما با توجه به کسری عرضه از قبل، تعادل بازار کمی زمان میبرد و همزمان برای واردات این محصول اقدام شده است.

وزارتخانه‌ مطبوع در این ارتباط اظهار داشته که تولید ماهانه تخم مرغ در کشور به حدود 100 هزار تن رسیده که این میزان از مصرف کشور کمی بیشتر است.

همچنین اقدامات صورت گرفته برای تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز واحد‌های تولید مرغ گوشتی و تخم گذار در دست اقدام است و ارز مورد نیاز توسط بانک مرکزی برای نهاده ها به طور کامل تامین شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس