معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / فداحسین مالکی: قاچاق را باید در وزارتخانه‌ها جست‌وجو کرد نه دوش کولبر/ چرا رئیس دفتر رئیس‌جمهور باید با یک تلفن وزیر عوض کند؟

فداحسین مالکی: قاچاق را باید در وزارتخانه‌ها جست‌وجو کرد نه دوش کولبر/ چرا رئیس دفتر رئیس‌جمهور باید با یک تلفن وزیر عوض کند؟

فداحسین مالکی: قاچاق را باید در وزارتخانه‌ها جست‌وجو کرد نه دوش کولبر/ چرا رئیس دفتر رئیس‌جمهور باید با یک تلفن وزیر عوض کند؟

رئیس سابق سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: رئیس و نمایندگان مجلس روحیه جهادی بالایی برای به تحرک درآوردن دولت دارند تا در یک سال باقی‌مانده دولت تغییرات چشمگیری در سفره مردم ایجاد شود.

– اخبار اقتصادی –

فداحسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: شعار جهش تولید برای سال جاری بر اساس معیارهای جامعه است و نیاز بود که اقتصاد کشور از بن‌بست خارج شود و بخش تولید کشور شتاب گیرد.

وی افزود: شعار جهش تولید در صورتی محقق می‌شود که دولت نیز اراده لازم را داشته باشد؛ مجلس یازدهم این اراده را دارد به‌طوری که در روز اول فعالیت حمایت خود را از فرمان امام خامنه‌ای اعلام کردند و رئیس مجلس به تضمین‌های لازم برای اجرای این شعار اشاره کرد.

با دستمال کثیف نمی‌توان اقتصاد کشور را شفاف کرد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد کشور نیازمند شفافیت است ادامه داد: دلیل عدم شفافیت در اقتصاد کشور به‌دلیل وجود دستمال کثیف در دست افرادی است که محصور اقتصاد هستند. باید توجه داشت که با دستمال کثیف نمی‌توان اقتصاد کشور را شفاف کرد.

چرا جهش تولید؟|فلسفی: اگر به جهش تولید توجه نشود، صدایش 6 ماه دیگر شنیده می‌شودچرا جهش تولید؟| صالح‌آبادی: جهش تولید یک انتخاب نیست، تنها گزینه برای بهبود معیشت و اقتصاد استچرا جهش تولید؟ | 5 دلیل اصلی انتخاب شعار «جهش تولید» در بیانات امام خامنه‌ایچرا جهش تولید؟|شمس‌الدین حسینی: «جهش تولید» و «عدالت» با تعریف شیوه‌های جدید تأمین مالی قابل تحقق استچرا جهش تولید؟| پورحاجت: اجماع نخبگان بر این است که «رونق تولید حلّال مشکلات است»چرا جهش تولید؟| سلطانی: منافع «جهش تولید» به‌ویژه در صنایع کوچک مستقیم به جیب مردم می‌رود

برخی متوجه نیستند در جامعه چه اتفاق‌هایی در حال رخ‌دادن است

وی تصریح کرد: در صورتی که اقتصادی شفاف باشد، گرانی و تورم برداشته و سفره مردم آبرومندانه و حتی مشکلات اقتصادی حاد کشور رفع می‌شود؛ در حال حاضر برخی متوجه نیستند در جامعه چه اتفاق‌هایی در حال رخ‌دادن است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور اجازه قانونی تغییر وزیر را ندارد

مالکی با ابراز اینکه رئیس دفتر رئیس جمهور با یک تلفن یک وزیر عوض می‌کند، گفت: این امر از اختیارات رئیس دفتر نیست بلکه از اختیارات ریاست جمهوری به حساب می‌آید؛ به‌خاطر همین بی‌قانونی‌ها است که اقتصاد کشور شرایط بحرانی را سپری می‌کند.

وی ادامه داد: هرجایی که دولت نیازمند شفاف‌سازی است مجلس آمادگی لازم را برای تعامل دارد اما هیچ ملاحظه با دولت نخواهد داشت ما به‌دنبال عزل و ساقط کردن دولت نیستیم اما مجلس یازدهم، مشروط به تغییرات اساسی در حوزه اقتصاد، هر نوع کمکی را به دولت می‌کند.

سفیر سابق ایران در افغانستان با بیان اینکه ایران دارای مرزهای متعدد آبی و خاکی با دیگر کشورها است و باید از این ظرفیت برای تجارت استفاده کرد گفت: چابهار به‌عنوان مهم‌ترین معبر ترانزیت در منطقه نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم برای بهره‌گیری از این فرصت بالقوه است اما بعد از گذشت 10 سال از توافقات بین‌المللی در این ارتباط، هنوز احداث خط راه‌آهن، ترانزیت و اشتغال مرتبط در استان سیستان و بلوجستان راه‌اندازی نشده است.

مالکی با تأکید به اینکه "دیپلماسی اقتصادی باید در کشورمان فعال شود" گفت: همکاری تجاری با کشورهای همسایه را باید در اولویت امور قرار دهیم، در صورت تحقق این امر، اقتصاد تمام استان‌های مرزی رونق می‌باید.

آقای روحانی باید قاچاق را در وزارتخانه‌های خود جست‌وجو کند

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرض اینکه، قاچاق مربوط به کوله‌بران است درست نیست و آقای روحانی باید قاچاق را در وزارتخانه‌های خود جست‌وجو کند؛ وجود حواله‌ها و مجوزهای کاذب واردات کالاهای غیرضروری، واحدهای تولیدی را به تعطیلی کشانده است.

رئیس سابق سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تصریح به اینکه "قاچاق در کشور ما سازمان‌یافته است" گفت: مرزنشینان ما مسئولیت حفاظت از مرزهای کشور را به‌عهده دارند و نباید انگ قاچاق کالا را نیز به آنها زد، گردن‌کلفت‌هایی که در وزارتخانه‌ها حواله صادر می‌کنند و قوه قضائیه نیز با آنها برخورد می‌کند هیچ ربطی به مرزنشینان ندارند.

وی اظهار داشت: این فساد موجود در وزارتخانه‌های دولتی است که موجب بدبینی میان مردم شده به‌طوری که حتی بیان وضعیت زندگی مردم شرم‌آور است.

مالکی با تأکید به اینکه دولت باید از خودش تحرکی نشان دهد و کشور را از این وضعیت اقتصادی نجات دهد اظهار داشت: مشکل جدی در بحث گرانی‌ها داریم؛ ما از بعد نظارتی خود برای در مسیر قرار دادن دولت در مسیر و ریل اقتصادی درست استفاده می‌کنیم.

مجلس دیگر اجازه نمی‌دهد که دولت دورش بزند

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس جدید برای کمک به اقتصاد کشور کنار دولت است اما دیگر اجازه نمی‌دهد که مجلس یازدهم را مانند مجلس دهم دور بزند؛ مجلس از ابزار نظارتی خود بدون تعارف استفاده می‌کند اما چوب لای چرخ دولت نخواهد گذاشت.

سفیر سابق ایران در کشور افغانستان گفت: افغانستان، پاکستان و عراق بازار خوبی برای تولیدات محصولات ایرانی هستند اما در سال‌های اخیر تجارت ایران با کشورهای همسایه کمرنگ شده است و نتوانسته‌ایم بسترسازی کنیم؛ به‌طوری که سهم صادرات ما به کشورهای منطقه در مقایسه با رقبا کمتر شده و لازم است که دستگاه دیپلماسی در این ارتباط فعال شود.

وی اضافه کرد: تشکیل فراکسیون مرزی در مجلس نیز می‌تواند تبادلات مرزی را با کشورهای همسایه توسعه دهد و در مقابل فشارهای آمریکا از ظرفیت‌های مناسب خود استفاده کنیم.

رئیس سابق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مجلس می‌تواند تحریم‌ها را با دیپلماسی قوی دور بزند و به‌نظر می‌رسد که وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این زمینه همکاری و فعالیت‌های لازم را برای انجام دیپلماسی اقتصادی داشته باشد.

مالکی اظهار داشت: واحدهای تولید بسیاری در کشور وجود دارد که محصولاتشان فروش نرفته است که از طریق تقویت دیپلماسی اقتصادی و توسعه تجارت با کشورهای همسایه، می‌توانیم آنها را صادر کنیم.

مجلس جهادی دولت را به تحرک وامی‌دارد/ مردم تغییرات چشمگیری در یک سال آینده در سفره خود می‌بینند

وی اظهار داشت: رئیس مجلس و نمایندگان روحیه جهادی بالایی برای به تحرک درآوردن دولت دارند تا در یک سال باقی‌مانده دولت تغییرات چشمگیری در سفره مردم ایجاد شود.

رئیس سابق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید به اینکه ایجاد ارز 4200تومانی از همان ابتدا مبنای مناسبی نداشت گفت: این امر موجب سوءاستفاده برخی از افراد شد و لازم است کسانی که این طراحی را انجام داده‌اند اکنون توضیح دهند بر چه اساسی و مبنایی این کار صورت گرفته و چه خروجی‌ای داشته است.

وی اظهار داشت: تا زمانی که اقتصاد کشور شفاف نشود و دولت درباره هزینه‌کرد ارزهای اختصاصی 4200تومانی گزارش ندهد، اختصاص آن نمی‌تواند کارایی لازم را برای اقتصاد کشور و معیشت مردم داشته باشد.

وی گفت: نمی‌توان به آمریکا کوچک‌ترین اعتمادی داشت و دیگر نباید مانند گذشته وقت خود برای توافق با آمریکا و اروپایی تلف کرد که امروز همه آنها به ایران پشت کرده‌اند؛ در صورتی که دیپلماسی قوی‌تری با کشورهای همسایه از همان ابتدا داشتیم نتایج بهتری به دست می‌آمد.

انتهای پیام/+

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس