معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / چهارشنبه آخرین مهلت ثبت‌نام فروش فوق‌العاده 25 هزار خودرو/ چگونه ثبت نام کنیم؟

چهارشنبه آخرین مهلت ثبت‌نام فروش فوق‌العاده 25 هزار خودرو/ چگونه ثبت نام کنیم؟

چهارشنبه آخرین مهلت ثبت‌نام فروش فوق‌العاده ۲۵ هزار خودرو/ چگونه ثبت نام کنیم؟

روند ثبت متقاضیان در طرح فروش فوق العاده خودرو به حدی سرعت گرفته که به نظر می رسد چهارشنبه رکورد ثبت نام خودرو شکسته و بیش از ۶ میلیون نفر متقاضی خرید ۲۵ هزار خودرو شوند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، چهارشنبه 14 خردادماه آخرین مهلت ثبت نام متقاضیان برای طرح فروش فوق العاده 25 هزار دستگاه خودرو است و بعد از آن روند قرعه کشی ثبت نام کنندگان آغاز و برندگان باید براساس اعلام شرکت های خودروساز تا 48 ساعت مبلغ خودروها را واریز نمایند. البته سرپرست امور صنایع وزارت صمت اعلام کرده "اگر متقاضی در مرحله ثبت نام برای فروش فوق العاده خودرو اطلاعات غلط ثبت کند تا سه سال اجازه شرکت در هیچ طرح خودرویی را نخواهند داشت".

وی تأکید می‌کند که "اینکه کسانی در قرعه کشی برنده شوند، اما توان تامین وجه را نداشته باشند محدودیتی برای شرکت در قرعه کشی‌های بعدی نخواهند داشت، البته خودرو سازان محدودیت‌هایی در این باره اعمال کردند که به آن‌ها تذکر داده شد و امروز این محدودیت در اطلاعیه فروش دو خودرو ساز اصلاح شده است".

صادق نیارکی ادامه داد: کسی که حائز شرایط نمی‌شود، می‌تواند در طرح‌های دیگر که طرح پیش فروش و مشارکت در طرح یک سال و دو سال و فروش‌های فوق العاده که تا پایان سال خواهد بود، شرکت کند؛ البته فروش فوق العاده در مناسبت‌های مختلف اطلاع رسانی و حداقل تا پایان سال سه بار اجرا خواهد شد ضمن اینکه برنامه بعدی ما پیش فروش یک ساله با 75 هزار دستگاه خودرو است که هفته بعد اطلاع رسانی خواهد شد.
سرپرست امور صنایع وزارت صمت گفت: شرط چک در مصوبه روز جمعه گذشته کمیته خودرو ستاد تنظیم بازار حذف شد و به جای آن خریدار یک میلیون تومان از وجه را نزد خود نگه می‌دارد، بعد از دوران رهن، خریدار یک میلیون باقی مانده را واریز می‌کند، سند نیز به وی تحویل می‌شود.

به گزارش تسنیم در حال حاضر روند ثبت متقاضیان در طرح فروش فوق العاده خودرو به حدی به سرعت انجام می شود که به نظر می رسد فردا رکود ثبت نام خودرو شکسته و بیش از 6 میلیون نفر متقاضی خرید 25 هزار خودرو باشند.

* متقاضیان خرید خودرو چگونه ثبت نام کنند؟

نخست متقاضی باید به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.irمراجعه و نسبت به دریافت کد کاربری و رمز عبور اختصاصی برای ثبت نام خودرو اقدام کند. کد کاربری برای مراجعات بعدی مشتریان هم فعال و معتبر خواهد بود.

مشتری باید در گام نخست ثبت نام به درگاه فروش محصولات ایران خودرو ورود پیدا کرده با کلیک کردن به بخش ورود کاربری نسبت به ثبت نام و دریافت کد کاربری اقدام کند.

در این مرحله متقاضی باید کد ملی خود را درج و سپس شماره همراه خود را وارد کند و با طی کردن این مراحل صفحه ثبت نام برای متقاضی باز و مشتری باید تمام اطلاعات لازم را در این صفحه پر کند. دقت کنید با وارد کردن شماره تلفن همراه و سایر مشخصات شخصی مانند کدملی و سال تولد، کد احراز هویت برای متقاضی پیامک می شود و باید شماره تلفن همراه لزوما باید به نام فرد ثبت شده باشد.

بعد از این مرحله ثبت نام شما برای دریافت کد کاربری نهایی شده و باید به همراه رمز عبوری که خود تعیین کرده اید. دوباره به بخش ورود کاربر مراجعه و با درج کد خود به همراه رمز عبور وارد صفحه خرید خودرو شوید.

جهت ثبت نام، شماره تلفن همراه متقاضی باید به نام خود ایشان باشد در غیر این صورت مراحل احراز هویت مشتری وجود ندارد.

برای ثبت نام خودروهای سایپا نیز متقاضی باید به سایت فروش این شرکت به آدرس saipa.iranecar.com مراجعه کند. و همانند روند ثبت در شرکت ایران خودرو نخست باید کد کاربری را دریافت و سپس نسبت به ورود صفحه خرید خودرو اقدام کنند.

نکته : با هر کدملی فقط امکان ثبت‌نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد.

– مشتریانی که در 36 ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت های خودروساز کرده‌اند، مجاز به ثبت نام نیستند.

-دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.

– سن خریدار خودرو باید بالاتر از 18سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد.

– افراد نباید پلاک خودرو فعال و نصب شده داشته باشند.

-خریدار خودرو به هیچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.

– اگر در راستی‌آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی پس از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرآیند ثبت‌نام صداقت نداشته است مطابق با قانون با آن برخورد می‌شود.

-هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند تحویل مشتری قرار می‌گیرد، حداکثر باید ظرف مدت سه‌ماه برای استفاده از گارانتی به نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش خودروسازان مراجعه کند.

-مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت نمایند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است.

-سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت باقی خواهد ماند.

پیش‌فروش 45 هزار خودرو از هفته آینده/ تحویل 30 هزار تعهد معوق ایران خودرو تا 2 ماه دیگرپاسخ به 20 سوال مردم در طرح فروش فوق‌العاده خودرومحرومیت 3 ساله در ثبت نام خودرو با درج اطلاعات غلط

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس